Najnowsze artykuły

Trendy w biżuterii na lato 2022 r.

W 2022 roku wszystko wydaje się być modne! Na wybiegu style są jednocześnie inspirowane latami 50-tymi, 70-tymi, 80-tymi, 90-tymi i retro-futuryzmem Y2K...

Czytaj Więcej

Pierścionek ze szmaragdem na zaręczyny? Czy warto?

Kto nie marzy o złotym pierścionku ze Szmaragdem? Jednym z najpopularniejszych kamieni szlachetnych wykorzystywanych w damskiej biżuterii jest Szmaragd. Jego niezwykły blask i bogata barwa czynią biżuterię wyjątkową i podnoszą jej wartość. W biżuterii, szmaragdy są często łączone z diamentami. Często wykonuje się z niego pierścionki zaręczynowe ze szmaragdem. Jednakże, nie będą one działać dla wszystkich kobiet. Te słowa pomogą Ci wybrać odpowiedni szmaragdowy pierścionek zaręczynowy i odpowiedni kamień szlachetny.

Biżuteria ze szmaragdem

Ten kamień szlachetny ma zielonkawy odcień. Jest to odmiana berylu i jeden z najbardziej poszukiwanych. Jest to śladowy dodatek chromu, który nadaje mu kolor. Greckie słowo "smaragdus" to nazwa tego kamienia. W kopalniach Kolumbii znajdują się najpiękniejsze szmaragdy. Szmaragd może występować w różnych odcieniach, w tym czerwonym, żółtozielonym lub niebieskim. Ich kolor świadczy o ich pochodzeniu. Występują one również w Rosji, Brazylii i Norwegii. Widać więc, że są one łatwo dostępne na całym świecie. Od czasów starożytnych szmaragdy były wykorzystywane w jubilerstwie. Współcześnie można również produkować szmaragdy syntetyczne. Różnią się one kształtem od szmaragdów naturalnych, dlatego łatwo jest odróżnić szmaragd syntetyczny od naturalnego.

Jak wszystkie kamienie, szmaragd ma swoją symbolikę. Kamień ten reprezentuje siłę i wewnętrzne szczęście. Jest kojący, uspokajający i relaksujący. Uważa się, że łagodzi podrażnienia i wzmacnia nerwy. Wykazano, że ma leczniczy wpływ na narządy wzroku. Dzieje się tak dlatego, że szmaragd ma wiele zalet, nie tylko pięknie wygląda, ale również ma wiele innych korzyści. Każdy, kto jest zaznajomiony z symboliką szmaragdu będzie mógł powiedzieć, że pierścionek z nim wykonany jest świetnym pomysłem na prezent lub doskonałym wyborem na pierścionek zaręczynowy.

Złoty i srebrny pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem

Pierścionek ze złota ze szmaragdem przyniesie szczęście obdarowanej osobie. O szmaragdach mówi się, że dodają sił, koją i regenerują. Nie tylko w sferze fizycznej, ale również w Twojej sferze emocjonalnej. Pierścionek wykonany ze złota i szmaragdu kojarzy się z dobrobytem. Pierścionek ten jest dobrą zapowiedzią bardziej wspólnego życia i dobrym znakiem miłości. Kamień ten czyni obdarowaną kobietę silną, pełną energii i wydobywa z niej miłość. Szmaragd ma jeszcze jedną zaletę. Ze względu na swój piękny, zielonkawy kolor dobrze komponuje się zarówno z białym jak i żółtym złotem. Informacja ta jest przydatna dla mężczyzn, którzy nie są pewni, jaki rodzaj złota chcieliby dla swojej przyszłej małżonki. Oczekuje się, że pierścionek zaręczynowy będzie miał kamień szlachetny. Najpopularniejsze są klasyczne, bezbarwne brylanty. Jednak w ostatnich sezonach wiele osób zaczęło wybierać kolorowe kamienie do swoich pierścionków zaręczynowych. Ważne jest znaczenie symboliki tego kamienia. To wyjątkowy i nowatorski pomysł na pierścionek zaręczynowy. Pierścionek ze szmaragdem będzie chronił tę, którą kochamy, doda jej siły, a także energii i witalności.

Pierścionek ze szmaragdem

Pierścionki zaręczynowe w przeszłości

Moda to także czynnik wpływający na złote pierścionki zaręczynowe. Decyzja o tym, jaki pierścionek zaręczynowy wybrać, jest sprawą osobistą. Każda kobieta ma swój własny gust. Podczas gdy wiele osób woli tradycyjne pierścionki, jest też wiele osób, które wolą unikalne wzory. Jedna rzecz jest pewna. Nie ma znaczenia, jaki projekt pierścionka zaręczynowego jest. Ważne jest, że symbolika kamienia szlachetnego używanego w pierścionku zaręczynowym pasuje do osobowości i charyzmy kobiety, która będzie go nosić.

Tradycja ślubu sięga czasów starożytnego Egiptu. Wówczas kobiety otrzymywały od swoich mężczyzn pierścionki wykonane z drutu. W starożytnej Grecji popularne były pierścionki z metalu. Złoto było tylko dla osób o bardzo wysokiej pozycji społecznej. Pierścionki zaręczynowe w chrześcijaństwie pojawiły się dopiero na początku XII wieku.

Nie tylko pierścionki zaręczynowe

Zapewne wiesz, że szmaragd może być wykorzystywany do wyrobu biżuterii. Używa się go również do wyrobu złotych pierścionków zaręczynowych. Bardzo popularne są również kolczyki z tym kamieniem. Można je wykorzystać do podkreślenia koloru oczu ukochanej osoby, a także bransoletek i naszyjników. Nie musisz mieć pierścionka zaręczynowego, jeśli chcesz podarować ukochanej osobie wyjątkowy prezent. Polecamy przyjrzeć się innej biżuterii, która wykorzystuje ten kamień szlachetny. Czy otrzymałeś już od swojej ukochanej osoby pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem? Walentynki i urodziny to świetne okazje, aby stworzyć zestaw biżuterii do pierścionka.

Pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem - znaczenie

Jest to kolor, który kojarzy nam się z matką Naturą, przyrodą, spokojem. Kolor ten kojarzony jest z przyjaźnią, szczęściem i harmonią. Ludzie, którzy kochają kolor zielony to ludzie, którzy lubią towarzystwo, przyjaźń, otwartość, empatię i bycie otoczonym przez innych. Badania naukowe wykazały, że kolor zielony ma kojący wpływ na ludzki system nerwowy. Z kolorem zielonym kojarzone są również pieniądze.