Najnowsze artykuły

Trendy w biżuterii na lato 2022 r.

W 2022 roku wszystko wydaje się być modne! Na wybiegu style są jednocześnie inspirowane latami 50-tymi, 70-tymi, 80-tymi, 90-tymi i retro-futuryzmem Y2K...

Czytaj Więcej

CZY WSZYSTKIE SZAFIRY SĄ NIEBIESKIE?

 
Jest to powszechne błędne przekonanie, że wszystkie szafiry są niebieskie; niebieski jest zdecydowanie najczęściej wybieranym kolorem, ale nie tylko szafiry są dostępne w różnych odcieniach niebieskiego, są one również dostępne w prawie każdym kolorze pod tęczą.
 
Szafir znajduje się w minerale Corrundum, mierzy 9 w skali Mohsa, co oznacza, że jest to twardy kamień szlachetny, który nadaje się do stosowania w biżuterii, która jest noszona codziennie, na przykład pierścionek zaręczynowy.  Sapphire jest wrzesień birthstone, który jest wielki dla każdego, którego urodziny są w tym miesiącu, jak mają szereg kolorów do wyboru!
 
Jakie kolory są dostępne?
 
Sapphires są dostępne w tak wielu różnych kolorach i zakres od niebieski, zielony, żółty, fioletowy, brzoskwiniowy, różowy, pomarańczowy, biały, jak również in-beween kolorów, takich jak greenish-blue na przykład.
 
Mamy kilka pięknych przykładów kolorowych szafirów na naszej stronie internetowej;
 
Warto również wiedzieć, że 98% szafirów poddawanych jest obróbce cieplnej w celu zwiększenia nasycenia barwy i klarowności i jest to efekt trwały.
 
Dlaczego szafiry są świetną propozycją na pierścionek zaręczynowy?
 
Szafiry są twardsze i bardziej wytrzymałe niż większość innych kolorowych kamieni szlachetnych - świetne referencje dla pierścionka zaręczynowego. Jednak warto pamiętać, że szafiry nie są niezniszczalne, ponieważ są one nadal naturalne materiały, więc jest to zdecydowanie warto wziąć swój pierścień off jeśli robi coś ręce na takich jak ogrodnictwo lub DIY.
 
Gdzie są one wydobywane?
 
Szafiry wydobywane są na całym świecie, przede wszystkim na Sri Lance, Madagaskarze, w Birmie, Tajlandii i Tanzanii, by wymienić tylko kilka.
 
Jakość
 
Szafiry nie mają określonego systemu klasyfikacji jak diamenty. Szafir wysokiej jakości będzie dobrze oszlifowanym kamieniem, będzie miał niewiele lub żadnych inkluzji, żadnych odprysków lub niedoskonałości, żadnych stref kolorystycznych i ładny nasycony kolor.
 
Szafiry dwukolorowe
 
W handlu biżuterią, dwukolorowe szafiry są ogólnie uważane za kamienie o dość niskiej jakości. Zamiast jednego nasyconego koloru, posiadają one więcej niż jeden kolor, więc nie są uważane za pożądane. Jednakże, coś takiego byłoby dość trudne do zdobycia, ponieważ nie jest to coś, co zwykle jest przechowywane w magazynie, ponieważ nie jest to popularna opcja. Ze względu na swoją rzadkość może to być dość droga opcja szafiru, ale interesujący i unikalny wybór, jeśli chcesz kawałek biżuterii, która ma dziwny design.