Najnowsze artykuły

Trendy w biżuterii na lato 2022 r.

W 2022 roku wszystko wydaje się być modne! Na wybiegu style są jednocześnie inspirowane latami 50-tymi, 70-tymi, 80-tymi, 90-tymi i retro-futuryzmem Y2K...

Czytaj Więcej

Jak nosić biżuterię z rubinami

Rubiny są powszechnie uznawane za birthstone dla dzieci lipca, ale zdarzają się również być jednym z najbardziej pożądanych klejnotów szlachetnych. Nie tylko jest jasny czerwony kolor zapiera dech w piersiach, ale niektórzy ludzie wierzą, że rubiny mają magiczne moce. Legenda mówi, że te klejnoty chronią nas przed naszymi wrogami, ale współczesna symbolika rubinu to miłość, pasja i energia. Niezależnie od tego, czy urodziłaś się w lipcu, Twoim ulubionym kolorem jest czerwony, czy po prostu chcesz spróbować nowego wyglądu, wymieniamy trzy punkty, które należy rozważyć przed noszeniem rubinowej biżuterii.

Twój odcień skóry

Rozważając rubinową czerwień jako kolor akcentu, warto wiedzieć, czy masz chłodny czy ciepły odcień skóry. Zazwyczaj rubiny lepiej współgrają z ciepłymi odcieniami skóry. Jak można to odróżnić? Osoby o ciepłym odcieniu skóry:

  • Mają żyły, które są zielone, a nie niebieskie lub fioletowe
  • Lepiej wyglądają w odcieniach ziemi, takich jak brąz i zieleń
  • Łatwiej się opalają i rzadko ulegają poparzeniom słonecznym

Nie oznacza to, że osoby o chłodnym odcieniu skóry nie powinny nosić rubinu, jednak odcienie czerwieni są zazwyczaj bardziej komplementarne z ciepłymi tonami.

Okazja

Rubinowa biżuteria doda odrobinę elegancji do każdego stroju, więc jeśli bierzesz udział w przyjęciu weselnym lub rocznicowym, ten kamień szlachetny jest idealnym dodatkiem. Z tego powodu rubiny mogą sprawić, że Twój strój w dzień powszedni będzie wyglądał zbyt strojnie. Jeśli chcesz, by czerwień wzmocniła Twój wygląd, wybierz rubinową biżuterię lub rozważ dodanie lekkiego czerwonego szalika.

Kolor stroju

Kiedy znajdziesz idealną okazję do noszenia rubinowej biżuterii, będziesz chciała wybrać strój z neutralnymi tonami. Kolory takie jak biel, opalenizna i złoto pozwolą na wibrujące czerwone piękno tego kamienia szlachetnego, aby być punktem centralnym Twojego zespołu. Jeśli nie zależy Ci na tych konkretnych odcieniach, pamiętaj, że czerń pasuje do wszystkiego!

Poszukujesz pięknej rubinowej biżuterii? Hannoush Jewelers ma jeden z największych wyborów luźnych diamentów i kamieni szlachetnych w okolicy. Odwiedź jedną z naszych wygodnych lokalizacji w Connecticut, aby znaleźć odpowiednie kolczyki, naszyjniki, pierścionki i bransoletki dla siebie!