Najnowsze artykuły

Trendy w biżuterii na lato 2022 r.

W 2022 roku wszystko wydaje się być modne! Na wybiegu style są jednocześnie inspirowane latami 50-tymi, 70-tymi, 80-tymi, 90-tymi i retro-futuryzmem Y2K...

Czytaj Więcej

PIELĘGNACJA I CZYSZCZENIE BIŻUTERII

Nie ma nic lepszego niż noszenie i cieszenie się swoją biżuterią, ale jak możemy nosić coś na co dzień i nadal utrzymywać to w najlepszym stanie?
 
Jednym z najlepszych sposobów na utrzymanie biżuterii w dobrym stanie jest regularne jej czyszczenie, aby usunąć wszelkie nagromadzone tłuszcze i brud. Odrobina regularnej konserwacji biżuterii jest zadaniem, o którym ludzie zapominają lub po prostu odkładają je na później, ale tak naprawdę jest to bardzo proste!
 
Czyszczenie złota i kamieni szlachetnych
 
Najlepszą rzeczą dla złotej biżuterii i wszelkich kamieni szlachetnych jest delikatne użycie dziecięcej szczoteczki do zębów lub małej miękkiej szczoteczki do malowania, która przejdzie przez wszelkie zakamarki i szczeliny, aby usunąć uwięziony tłuszcz i brud.
 
Ten osad powstaje w wyniku codziennego noszenia biżuterii i zdarza się każdemu, kto lubi nosić swoją biżuterię przez długie okresy czasu. Rzeczy, których używamy w naszym codziennym życiu, takie jak mydła i kremy do rąk, perfumy i kremy do opalania przyczyniają się do powstawania osadów. Najlepszą rzeczą do zrobienia w domu jest więc użycie delikatnej szczoteczki z niewielką ilością płynu do mycia naczyń, który pomoże usunąć ten osad. Kiedy skończysz, spłucz wszystko i delikatnie osusz szmatką. Różnica, jaką to może zrobić dla Twojej biżuterii jest zaskakująca i naprawdę pomaga poprawić kolor i połysk każdego kamienia szlachetnego lub metalu szlachetnego.
 
Czasami delikatne czyszczenie nie wystarczy, aby Twoja biżuteria znów stała się nowa, ponieważ mogą istnieć pewne zarysowania powierzchni, które chciałabyś usunąć. W Harriet Kelsall Bespoke Jewellery mamy własny zespół złotników, którzy mogą naprawić i serwisować Twoją biżuterię, aby utrzymać ją w jak najlepszym stanie. Mogą oni wypolerować Twoją biżuterię i sprawdzić ustawienia kamieni, aby upewnić się, że jest ona w jak najlepszym stanie, bezpiecznym dla codziennego użytkowania. Podczas tej kontroli Twoja biżuteria może być również wypolerowana w celu usunięcia wszelkich zadrapań i zarysowań, aby upewnić się, że Twoja biżuteria znów wygląda jak nowa.
 
Czyszczenie biżuterii srebrnej
 
Srebrna biżuteria jest inna, ponieważ w przeciwieństwie do złota, palladu i platyny, srebro matowieje z czasem. Aby pomóc chronić srebro i zapobiec temu procesowi wcześniej, wystarczy dodać kilka kropel płynu do mycia naczyń do ciepłej wody i użyć miękkiej szmatki, aby delikatnie ją przetrzeć. Po wyczyszczeniu, spłucz zimną wodą, a następnie wypoleruj do sucha, aż będzie błyszczeć. Jeśli zmatowienie jest bardziej widoczne, istnieje wiele różnych produktów do czyszczenia srebra, w tym roztwory do polerowania srebra i ściereczki do polerowania srebra, które są prawdopodobnie najszybszym i najłatwiejszym sposobem na przywrócenie srebru blasku. Nigdy nie mocz srebra w wodzie, gdyż przyspiesza to proces matowienia.
 
Czyszczenie pereł
 
Perły są naturalnym materiałem, który tworzy się z czasem i rośnie w muszli, więc są one bardzo porowatym materiałem i ich połysk może łatwo stać się matowy. Najlepszym sposobem dbania o perłową biżuterię jest delikatne wycieranie i czyszczenie pereł miękką, suchą ściereczką po każdym noszeniu. Perły nigdy nie powinny być zanurzone w wodzie lub czyszczone za pomocą jakichkolwiek chemicznych detergentów, ponieważ może to uszkodzić perły i uczynić je bardzo kruchymi lub może również osłabić wątek, jeśli perły są nawleczone na naszyjnik lub bransoletkę. Kiedy się ubrać, perły powinny być zawsze ostatnią rzeczą, którą można umieścić na, zwłaszcza po perfumy lub inne spraye, takie jak spray do włosów, jak te mogą również uszkodzić perły, jeśli pochodzą one w bezpośrednim kontakcie w okresie czasu.
 
Różne biżuteria wymaga różnych metod opieki, ale oto kilka najlepszych wskazówek, które używamy tutaj w Harriet Kelsall Bespoke Jewellery:
 
Nie używaj żadnych ostrych środków chemicznych na biżuterii, ponieważ mogą one uszkodzić miękkie kamienie szlachetne lub mogą powodować podrażnienia skóry, jeśli pozostaną na powierzchni biżuterii podczas noszenia.
Upewnij się, że zawsze stosujesz krem nawilżający, makijaż lub perfumy przed założeniem jakiejkolwiek biżuterii.
Przechowuj biżuterię w pudełku wyłożonym materiałem, aby zapobiec jej zużyciu, kiedy jej nie nosisz, a nie w miejscach, w których mogłaby ulec zniszczeniu lub zgubieniu, takich jak kieszenie, torby czy torebki.
W przypadku złotej biżuterii, szczoteczka do zębów dla niemowląt lub mały miękki pędzelek z ciepłą wodą z mydłem są idealne do czyszczenia wszelkich nagromadzonych wokół biżuterii zanieczyszczeń.
Upewnij się, że zawsze zdejmujesz biżuterię przed ćwiczeniami, pracami domowymi lub ogrodniczymi, gdyż każda z tych czynności może spowodować jej uszkodzenie.
Pamiętaj, że metale takie jak złoto, srebro, pallad i platyna są metalami szlachetnymi i nie są niezniszczalne. Przedmioty codziennego użytku, takie jak kluczyki do samochodu/drzwi, klamki do drzwi i naczynia kuchenne mogą uszkodzić Twoją biżuterię, ponieważ są one wykonane z mocniejszych metali, takich jak stal nierdzewna.