Najnowsze artykuły

Trendy w biżuterii na lato 2022 r.

W 2022 roku wszystko wydaje się być modne! Na wybiegu style są jednocześnie inspirowane latami 50-tymi, 70-tymi, 80-tymi, 90-tymi i retro-futuryzmem Y2K...

Czytaj Więcej

Trendy w biżuterii na wiosnę 2022

Sezon wiosenny symbolizuje odrodzenie, okazję do rozpoczęcia czegoś świeżego, zrobienia czegoś nowego lub zrewolucjonizowania swojego wyglądu. Po chłodniejszych porach roku, wiosenne kolekcje ożywiają wybiegi, dając poczucie kaprysu i przygody. Zwłaszcza w przypadku odzieży damskiej, style wskazują nowe trendy i skłaniają nas do oceny naszej obecnej garderoby.

Na podstawie prezentacji podczas Tygodnia Mody w 2021 roku, style na wiosnę 2022 roku zmierzają w dwóch kierunkach. Z jednej strony, tęsknimy za zmianą w stosunku do stylu casual z ostatnich dwóch lat. Po drugie, nadal obserwujemy silne ożywienie lat 90. i 2000, które nie ominęło rynku luksusowej biżuterii. Oto, czego możemy się spodziewać w tym roku.

Jaśniejsze odcienie

Wzory pierścionków powróciły do bardziej klasycznych form, prawdopodobnie z myślą o minimalizmie i długowieczności. Ogólnie rzecz biorąc, w biżuterii zaczęto kwestionować formułę metalu i diamentu, wprowadzając do niej mnóstwo jaśniejszych, odważniejszych kolorów. Dotyczy to metalu, w tym różowego złota lub ciemniejszego brązu, ale przede wszystkim kamieni szlachetnych, takich jak szmaragdy, rubiny i szafiry.

W bransoletkach pojawiają się również lucite lub emalia, koraliki lub perły o kolorowych odcieniach.

Bransoletki mankietowe

Bransoletki na mankietach nie są nam obce! Są one obecne od kilku sezonów, aby nadać im bardziej zdecydowany i dostojny wygląd, zarówno noszone samodzielnie, jak i w połączeniu z łańcuszkami i bransoletami.

Ich umiejscowienie jest różne w przypadku modeli 2022: na pokazach na wybiegu mankiety noszone są wokół nadgarstka w tradycyjnym sensie lub wyżej na ramieniu. W obu przypadkach, mankiety mają na celu wyeksponowanie metalu i rozwinięcie własnej osobowości poprzez wybrane zdobienia, takie jak grawerowanie lub kamienie szlachetne.

Naszyjniki z chokerem i obręczą

Aksamitny choker to podstawowy element biżuterii modowej lat 90. W 2022 roku tańsze, delikatne materiały zostały zastąpione bardziej luksusowymi i trwałymi. Możesz także wybrać jedną z dwóch sylwetek. Tradycyjny choker przylega do szyi i jest idealny dla osób o dłuższej, szczuplejszej sylwetce i owalnym kształcie twarzy.

Z drugiej strony, naszyjnik typu "hoop" ma podobną formę, ale jest mocowany na obojczyku u podstawy szyi i ma bardziej sztywną formę. Naszyjniki typu "hoop" są zazwyczaj wykonane z litego metalu i są mało elastyczne, ale mają ten sam urok, co większe naszyjniki z łańcuszków.

Wszędzie łańcuszki

W zeszłym roku powróciły grubsze łańcuchy metalowe we wszystkich stylach ogniw. Trend ten będzie kontynuowany w 2022 roku w bransoletkach, naszyjnikach, kolczykach i paskach.

Ze względu na rozmiar i grubość, łańcuszek stał się elementem dekoracyjnym i powinien być traktowany jako element wyróżniający się samodzielnie.

Gruba biżuteria

W erze Y2K pojawiły się większe, grubsze bransoletki i większe pierścionki w stylu bąbelkowym, nawiązujące do trendów z lat 60. i 70. Wraz z szerokimi bransoletkami na mankietach, grubsze bransolety, przesadzone bransoletki z charmsami i pierścionki z wieloma kamieniami odzwierciedlają i podnoszą rangę tej ery z bardziej luksusowej perspektywy.

Perły

Poza tradycyjnymi sznurkami idealnie ukształtowanych kul, biżuteria z pereł w 2022 roku to przede wszystkim przełamywanie oczekiwań poprzez kolor i kształt. Zobaczysz szerszą gamę odcieni, od różowego różu po srebrzysto-szary, oraz asymetryczne formy, które same w sobie przyciągają uwagę. Poeksperymentuj z zestawem perłowych kolczyków, bransoletką lub naszyjnikiem.

Zaktualizuj swoją kolekcję biżuterii w Hannoush Jewelers of CT! Przeglądaj modne naszyjniki, bransoletki i pierścionki online lub odwiedź jeden z naszych wygodnych sklepów już dziś.