Najnowsze artykuły

Trendy w biżuterii na lato 2022 r.

W 2022 roku wszystko wydaje się być modne! Na wybiegu style są jednocześnie inspirowane latami 50-tymi, 70-tymi, 80-tymi, 90-tymi i retro-futuryzmem Y2K...

Czytaj Więcej

10 WSKAZÓWEK, JAK WYBRAĆ PIERŚCIONEK ZARĘCZYNOWY

Przez lata zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy tysiące pierścionków zaręczynowych na zamówienie i w tym czasie nauczyliśmy się wiele o tym, jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy.  Oto nasze top 10 wskazówek, które pomogą Ci w podjęciu decyzji.
 
(1) Nie staraj się być zbyt trendy
 
Staraj się kierować z dala od tego, co jest bardzo modne teraz. Chcesz pierścień, który będzie stać próbę czasu. Poszukaj czegoś klasycznego lub zaprojektowanego z myślą o Tobie. Kiedy trendy się zmieniają, nie chcesz, aby znaleźć, że pierścień nie pasuje do Ciebie.
 
(2) Metal ma znaczenie
 
Ważne jest, abyś wybrała metal, który dopełni Twój odcień skóry. Możesz nosić tylko srebro ze względu na cenę, ale to nie znaczy, że jest to najlepszy metal, który pasuje do Twojego kolorytu. Upewnij się, że przymierzysz wszystkie dostępne opcje, żółte, różowe i białe złoto (z rodem i bez), a także platynę, pallad i srebro.  Wszystkie one mają różne kolory.  Będziesz nosić ten pierścień przez cały czas, więc upewnienie się, że pasuje do Ciebie jest najważniejsze.
 
(3) Diamenty mogą nie być najlepszym przyjacielem dziewczyny
 
Wybieranie diamentu jako głównego kamienia w swoim pierścionku zaręczynowym jest stosunkowo nowoczesną tradycją {LINK TO PREVIOUS BLOG https://www.hkjewellery.co.uk/articles/a-brief-history-of-engagement-rings }, więc nie czuj, że musisz iść z diamentem, jeśli to nie jest naprawdę twoja rzecz. Istnieje ogromna różnorodność pięknych kamieni szlachetnych, które mogą być włączone do projektu; chaber niebieski i zielone szafiry, tanzanity, akwamaryny, turmaliny i morganity, andalucite, aby wymienić tylko kilka i wszystkie one sprawiają, że piękne zaangażowanie pierścienie.
 
(4) Shaped to perfection
 
Myśląc do przodu, jak wyobrazić sobie swój pierścień ślubny siedzi obok swojego pierścionka zaręczynowego. Można wybrać wybitnie profilowane pierścionek zaręczynowy, który jest nadal zaprojektowany, aby umożliwić płaski pierścień do poślizgu pod nim bez konieczności kształtowania. Projektanci w Harriet Kelsall Bespoke Jewellery zachować to w umyśle podczas tworzenia pierścionka zaręczynowego, ważne jest, aby wziąć pod uwagę to, jak to nie może być zmienione łatwo w późniejszym terminie bez remake z pierścionka zaręczynowego.
 
(5) Dopasuj go do swojego stylu życia
 
Przy wyborze poszczególnych elementów pierścionka weź pod uwagę swój styl życia. Biżuteria jest wykonana z relatywnie miękkiego (plastycznego) metalu. Nawet diamenty mogą pęknąć lub chip, jeśli traktowane szorstki, więc nie dać sobie nierealistyczne oczekiwania.  Jeśli szukasz matowego wykończenia, pamiętaj, że często może się ono zetrzeć w ciągu kilku miesięcy, w zależności od rodzaju wykończenia, kształtu palca i stylu życia.  
 
Rozważ również trwałość kamienia szlachetnego, który wybierzesz. Znalezienie się gemstones ocena na skali Mohsa twardości może dać dobre wskazanie jego twardości, ale nie mówi nic o jego twardości.  Na przykład szmaragdy, które mają wysoko brzmiące Mohs skali ratingu 7 są rzeczywiście nie trudne, ale dość kruche i może chip prawie tak łatwo jak paznokci, więc nie są zalecane do zaangażowania pierścienie bez starannego rozważenia.  Należy również pamiętać, że skala Mohsa nie jest liniowa i diamenty są znacznie trudniejsze niż szmaragdy, mimo że są one tylko 3 punkty od siebie.  Możesz potrzebować porady eksperta tutaj z wysoko wykwalifikowanych projektantów lub gemmologist.
 
(6) Możesz wiedzieć więcej niż myślisz
 
Może się to wydawać dość zniechęcające, być zaangażowanym w projektowanie elementu biżuterii, który będziesz nosić przez resztę swojego życia.  Myślenie o swoich preferencjach wizualnych w innych dziedzinach życia pomoże ustalić, jakie kształty i formy będą Ci najbardziej odpowiadać.   Na przykład jakich projektantów mody lubisz?  Jaki styl kuchni mógłbyś wybrać?  Możesz preferować organiczne kształty inspirowane naturą lub proste linie geometryczne.
 
(7) Dobrze to nosisz
 
Jeśli szukasz kolorowego kamienia szlachetnego, wybierając jeden, który pasuje do koloru twoich oczu jest zawsze bezpiecznym zakładem. Zapewni to, że będzie on pasował do wszystkiego, co nosisz. Jeśli to nie przemawia, koloryści mówią, że aqua jest kolorem, który pasuje do każdego.
 
(8) Próbuj i próbuj ponownie
 
Przymierzaj różne wzory, zanim zdecydujesz, co jest dla Ciebie najlepsze. Może się okazać, że różne kształty i style pasują do Ciebie lepiej niż te, których się spodziewałeś.  Rozmawialiśmy z wieloma klientami, którzy myślą, że zakochali się w konkretnym stylu pierścienia online, ale kiedy próbują go na nich znaleźć wolą zupełnie inny styl.
 
(9) Edukacja jest kluczem!
 
To może być postrzegane jako niegrzeczny przypuszczać, jednak nie ma nic złego w dobrym trochę planowania. Upewnij się, że twój partner wie, jaki jest twój rozmiar pierścienia, jeśli planują niespodziankę, a następnie będą one naprawdę docenić wiedząc, że z góry.
 
(10)Piękno na miarę dla wszystkich
 
Bespoke projekt nie jest koniecznie droższe niż ready-to-wear, jeśli przyjdziesz do specjalisty bespoke. Piękno projektu na zamówienie jest to, że twój pierścionek zaręczynowy będzie nie tylko specjalne dla Ciebie oznacza to, że duplikat nigdy nie będzie wykonane.  Będąc w stanie włączyć historię swojego związku z partnerem do projektu na zamówienie daje swój pierścionek zaręczynowy nawet więcej znaczenia. Zaprojektowaliśmy pierścionki inspirowane wszystkim, od matematyki po muzykę, więc możesz być pewien, że ostateczny projekt będzie odzwierciedlał Twoje inspiracje.