Najnowsze artykuły

Trendy w biżuterii na lato 2022 r.

W 2022 roku wszystko wydaje się być modne! Na wybiegu style są jednocześnie inspirowane latami 50-tymi, 70-tymi, 80-tymi, 90-tymi i retro-futuryzmem Y2K...

Czytaj Więcej

Nauka czytania metek jubilerskich

 • Jak wygląda tag i dlaczego jest potrzebny
 • Jakie informacje powinien zawierać znacznik
 • Rozszyfrowanie diamentowej etykiety
 • Zachować lub nie zachować znacznik

Kupowanie biżuterii biżuteria można porównać do odrobiny wakacji. Może się wydawać, że to tylko dodatek, ale może przynieść tak wiele radości! Niektórzy ludzie spędzają długi czas w poszukiwaniu modelu swoich marzeń, niektórzy działają spontanicznie, ale w każdym przypadku ważne jest, aby wiedzieć, jak nie pomylić się z wyborem i uzyskać naprawdę dobrą jakość i nie jest fałszywy. Naucz się wielu przydatnych rzeczy o akcesorium pomoże dowiedzieć się wielu przydatnych informacji o nim z prostej etykiety dołączonej do ozdoby. Najważniejszą rzeczą jest wiedzieć, co tag powinien mówić, a także jak czytać. metki na twojej biżuterii. Minimalizuje to szansę na zakup podróbki, a także minimalizuje prawdopodobieństwo oszukiwania się co do ceny. Zobaczmy, co metka jubilerska może Ci powiedzieć o zawieszka na biżuterię i na co przede wszystkim należy zwracać uwagę.

Jak wygląda tag i do czego służy

Zawieszki jubilerskie - Obowiązkowy element biżuterii, bez którego Bez niego nie można sprzedawać biżuterii. Zgodnie z prawem sprzedawca jest zobowiązany do umieszczenia metki na wyrobach jubilerskich. Jest to sposób na poinformowanie klienta o sprzedawanej biżuterii. . Oprócz funkcji informacyjnej, przywieszka pełni rolę plombującą i gwarancyjną. Pieczęć na biżuterii Pieczęć jest gwarancją autentyczności biżuterii.

W jaki sposób wykonane są przywieszki do biżuterii? Wykonuje się je z grubego papieru, kartonu lub plastiku, a następnie drukuje na specjalnej drukarce. Zazwyczaj kształt przywieszki jest prostokątny, ale nie jest to konieczne. Ważne jest, aby ocenić wygląd wygląd Nie powinien być noszony, brudny ani podarty.

Znaczniki są przymocowane do akcesoriów za pomocą białej nici lub żyłki wędkarskiej. Sama przywieszka posiada specjalny otwór, przez który przewlekana jest nić. Element łączący (gwint, żyłka) jest koniecznie uszczelniony. plomby do biżuterii - Są one dowodem autentyczności. Posiadają one nadruk producenta. Jeśli tego atrybutu brakuje, nikt nie może zagwarantować, że kupujesz naprawdę cenny przedmiot.

Czasami biżuteria ma specyficzny wzór, który uniemożliwia umieszczenie na niej zawieszki. W takich przypadkach metka jest po prostu umieszczana w torebce dołączonej do akcesorium lub dołączana do indywidualnego opakowania, w którym sprzedawany jest dany przedmiot.

Jakie informacje muszą znajdować się na identyfikatorze

Obowiązkowa znakowanie Twojej biżuterii jest wymogiem prawnym. Jest to jedyny sposób na ochronę praw kupującego. Jednakże, Jednakże, znakowanie złotej biżuterii Producent jest jednak odpowiedzialny za prawdziwość informacji zawartych na metce. Oczywiście, pozbawieni skrupułów producenci mogą oszukiwać lub po prostu fałszować informacje, ale firmy, które cenią swoją reputację, nigdy by tego nie zrobiły.

Istnieją zasady, według których powinna być wykonana zawieszka jubilerska metki na biżuterii. Czcionka na etykiecie nie może być zbyt mała: absolutne minimum to 8. Ustawa określa, jakie informacje muszą zawierać znaczniki dla złota.

 • Producent (musi być podana nazwa firmy i znak towarowy). Jeśli producent jest osobą fizyczną, a nie firmą, jest to uwidocznione na etykiecie);
 • Adres producenta;
 • Nazwa i numer artykułu produktu;
 • Przykładowa strona metal;
 • Waga elementu (w gramach);
 • obecność wkładki, jej cechy wagowe (kamienie pochodzenia sztucznego mierzone są w gramach; jednostką miary dla kamieni szlachetnych jest karat);
 • Rozmiar (długość złotych bransoletek, łańcuszków podawana jest w centymetrach; rozmiar pierścionka oznacza średnicę wewnętrzną w milimetrach);
 • pieczątka Dział Kontroli Jakości producenta;
 • data produkcji;
 • Skrót DSTU (oznacza, że produkt spełnia normę państwową).

Jeśli etykieta jest odpowiednio zaprojektowana Jeśli etykieta jest odpowiednio zaprojektowana, prawdopodobieństwo podrobienia jest zminimalizowane. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, lepiej odłożyć zakup na później i zwrócić się o pomoc do eksperta. Tylko specjalista może stwierdzić, czy wartości na znacznikach.

Rozszyfrowanie diamentowego znacznika

Kiedy rozważa się biżuterię diamentową, kwestia jakości staje się kluczowa. Zwłaszcza jeśli chodzi o diamenty. Tylko ekspert może dokładnie określić autentyczność kamienia królewskiego. Nabywca ma prawo zażądać paszport przy zakupie biżuterii Z cięcia diamentów, zwłaszcza jeśli ważą ponad 1 karat. Autentyczność takich egzemplarzy potwierdza certyfikat GIA, natomiast w przypadku mniejszych wkładów wystarczy "lokalny" paszport lub metka.

Metka zawiera wiele przydatnych informacji na temat diamentu, który zdobi akcesorium. Charakterystyka kamienia zazwyczaj pojawia się po ogólnych informacjach o kawałku. Ale dla niedoświadczonego nabywcy, te znaki na metkach Tylko garść cyfr i liter... Przed pójściem do sklepu jubilerskiego, ważne jest, aby wiedzieć, jak czytać tagów diamentów, jak czytać oznaczenia na diamentach. Pozwoli to wybrać naprawdę wysokiej jakości biżuterię z inkrustacją, a nie przepłacać za kamień.

Rozszyfrowywanie znaczników Znaczniki na polerowanych diamentów są rzeczywiście nie trudne do rozszyfrowania. W liczbach i literach jest wiele informacji, trzeba tylko wiedzieć, jak je rozgryźć. Rozpatrzmy to na przykładzie. Załóżmy, że dane o diamentach są zaszyfrowane w postaci następującego "zestawu": 1Ov 33A 2/3 - 0,09 ct.. Rozszyfruj kod w następujący sposób:

 • 1 - liczba diamentów w modelu;
 • ROB - forma cięcia "owalna";
 • 33 - liczba fasetek w kamieniu;
 • A - klasa cięcia;
 • 2 - kolor;
 • 3 - nieskazitelność; 3 - kolor; 3 - przebarwienia;
 • 0.09 ct - waga.

Każdy tag można rozszyfrować przez analogię. Najważniejsze to zapamiętać skrót wycinanych kształtów. Poniższa tabela pomoże Ci się w tym odnaleźć.

Skrót

Kształt

cięcie

koło

Cv

kwadrat

Ov

owalny

r

w kształcie gruszki

Mk

"Markiz"

И

szmaragd

Pr

"Księżniczka"

Oznaczanie kamieni szlachetnych ważne jest, aby wiedzieć, za co się płaci. Ale gemstone tagów może być manipulowane, więc ważne jest, aby kupić swoje akcesoria gemstone wyłącznie z zaufanych miejsc. Na przykład, na megarynku Gold.ua.. Tutaj można uzyskać najbardziej kompletne informacje na temat zakupionego akcesorium z kamieniem: oprócz tagi dla biżuterii biżuteria Internetowy sklep jubilerski może na życzenie wystawić międzynarodowe certyfikaty jakości dla diamentów.

Zatrzymać czy nie zatrzymać metkę

Ponieważ metka może powiedzieć tak wiele o kawałku i jest tak ważna dla kupującego, pojawia się uzasadnione pytanie, czy czy należy zachować metki na biżuterii czy nie po zakupie. Eksperci radzą, aby tego "kawałka papieru" z tak cennymi informacjami nigdy nie wyrzucać.

Po pierwsze, metka jest potrzebna do zwrotów. Dlaczego warto zwrócić akcesoria jubilerskie? Sytuacje są różne i nikt nie jest odporny na wady fabryczne. Tylko dlatego, że nie podoba Ci się Twoja biżuteria w domu, musisz mieć dobry powód, aby ją zwrócić: może to być wada lub szybkie stłuczenie. Jeśli kupujący przedstawi paragon i metkę, sprzedawca powinien przesłać wadliwą biżuterię do oględzin, od wyników których zależeć będzie, czy kupujący otrzyma zwrot pieniędzy za wadliwy produkt, czy też to własne nieostrożne działania kupującego spowodowały utratę "używalności" akcesorium. Wiele osób pyta, Czy można zwrócić biżuterię bez metki?Zwrot biżuterii bez metki jest jednak niezgodny z prawem. Procedura ta wymaga pokwitowania i metryki.

Po drugie, wielu producentów obiecuje naprawę swoich produktów w ciągu roku, jeśli się zepsują. Ale serwis gwarancyjny jest możliwy tylko z identyfikatorem. Zasadą jest, że zasada Nie wyrzucaj swojej metki nawet po roku noszenia akcesorium; niektóre sklepy jubilerskie oferują bezpłatne usługi czyszczenia zakupionych u nich modeli. Oczywiście, jeśli nabywca zachował niezastąpiony Oczywiście, jeśli klient zachował obowiązkowy atrybut - etykietę. Zachowaj więc "paszport", tym bardziej, że nie zajmuje on wiele miejsca.