Najnowsze artykuły

Szafir naturalny i syntetyczny:...

Szafir, to niezwykle rzadko spotykany minerał. Jest on jednak bardzo popularny i pożądany. Jego nietuzinkowy, niebieski odcień, sprawia że cieszy się...

Czytaj Więcej
Misja "Podkreśl...
10 listopada 2021

NATURALNE DIAMENTY I ICH SZLIFY

Każdy wie, co to jest diament, to ten piękny jasny kamień, który tradycyjnie siedzi w pierścionku zaręczynowym. Ale gdybyś został zapytany, czy rzeczywiście wiesz, skąd pochodzi diament lub jak został uformowany?
 
Geolodzy uważają, że depozyty diamentowe zostały utworzone w płaszczu głęboko pod powierzchnią ziemi i wydobyte na powierzchnię przez głębokie źródła erupcji wulkanicznych. W dół w płaszczu ciśnienie i temperatury sięgające 1500 Celsjusza zmieniają strukturę molekularną węgla, miażdżąc jego atomy razem i zmuszając je do nowej struktury podobnej do siatki, która tworzy diamenty. Są one transportowane na powierzchnię wraz z substancją zwaną Kimberlitem, która jest skałą wulkaniczną tworzącą się w głębi ziemi. Przemieszczając się ku powierzchni tworzy rurę wypełnioną stopioną skałą, fragmentami płaszcza i diamentami. Kiedy przebija się przez skorupę ziemską, wybucha w małych, ale gwałtownych wulkanach. Magma z wulkanu stygnie i twardnieje, a w jej wnętrzu kryją się diamenty, gotowe do wydobycia.
 
Uważa się również, że diamenty mogą pochodzić nawet z kosmosu! Nie jest to tak szalone jak się wydaje, w 2008 roku nad Pustynią Nubijską w Sudanie eksplodował meteoryt. Fragmenty skały zawierały diamenty, które były znacznie większe niż widziano wcześniej w meteorycie. Naukowcy uważają, że duże diamenty jak to jest najbardziej prawdopodobne, aby utworzyć wewnątrz bryły skały wielkości planety. Więc te diamenty mogą być z planety, która istniała, gdy nasz układ słoneczny był formowania i widział został rozbity.
 
 Kształt wygląda jak dwie piramidy umieścić razem tworząc, że klasyczny diament sylwetka. The octahedron nadaje się do cięcia na dwa princess lub brylantów cięcia diamentów co czyni go bardzo ekonomiczne z bardzo mało odpadów. W rzeczywistości cięcie diamentu, czy jest to brylant, gruszka lub cushion cut, jest całkowicie zależne od kształtu naturalnego kryształu. Urządzenia skanujące są wykorzystywane do uzyskania modelu komputerowego 3D surowego kamienia i inkluzje są fotografowane, które jest następnie wykorzystywane do znalezienia optymalnego sposobu cięcia kamienia.
 
To sprawia, że niektóre cięcia diamentu trudniejsze lub droższe do źródła dla Twojej biżuterii na zamówienie, jak nie może być wystarczająco dużo surowych kamieni nadaje się do cięcia, które chcesz, na rynku!