Najnowsze artykuły

Trendy w biżuterii na lato 2022 r.

W 2022 roku wszystko wydaje się być modne! Na wybiegu style są jednocześnie inspirowane latami 50-tymi, 70-tymi, 80-tymi, 90-tymi i retro-futuryzmem Y2K...

Czytaj Więcej

JAK WYCZYŚCIĆ SWÓJ PIERŚCIONEK ZARĘCZYNOWY W DOMU

 
Jak utrzymać pierścionki w czystości podczas pandemii wirusa Covid-19 - zajmuje to tylko około 3 minut 
 
Kilka osób pytało mnie, co zrobić z utrzymaniem ich pierścienie czyste podczas tego covid-19 / coronavirus pandemic, ponieważ wszyscy myjemy ręce na 20-30 sekund wiele razy każdego dnia. Wiele osób oczywiście zdejmuje swoje obrączki podczas mycia rąk, a następnie zakłada je z powrotem, więc są świadomi, że może to być sposób na przenoszenie wirusa na biżuterii.
 
A jeśli zostawią Państwo pierścionki na rękach podczas mycia rąk, czy to im zaszkodzi? 
 
A z całym tym myciem rąk i kremem do rąk, nasze obrączki mogą szybko wyglądać matowo z resztkami mydła lub kremu. Dlatego ludzie chcieliby wiedzieć, jak bezpiecznie i szybko umyć obrączki w domu, aby pozostały czyste i lśniące.
 
Porady zawarte w tym artykule dotyczą wyłącznie biżuterii wykonanej z metali szlachetnych (srebro, złoto, platyna, pallad) oraz z kamieniami szlachetnymi lub półszlachetnymi.  Porady te dotyczą również pierścionków z twardymi kamieniami, takimi jak diament, rubin, szafir, akwamaryn, turmalin, granat, ametyst, peridot, topaz, cytryn.  Jeśli obrączka zawiera delikatny kamień jak szmaragd, opal lub tanzanit lub organiczny klejnot jak perła, bursztyn lub koral, nie stosuj się do tej porady, ponieważ woda i detergenty mogą je uszkodzić. Pierścionki z tych materiałów najlepiej nie nosić w czasie pandemii i najlepiej czyścić je tylko u jubilera.
 
Nie stosuj się również do tej rady w przypadku biżuterii kostiumowej, która zazwyczaj nie lubi mycia i może zostać uszkodzona lub zardzewieć pod wpływem wody i detergentów. 
 
 • Zanim umyjesz ręce z pozostawionym pierścionkiem lub umyjesz pierścionek samodzielnie, musisz najpierw dokładnie sprawdzić, czy wszystkie kamienie szlachetne są bezpieczne i czy nic się nie rusza.  Sprawdź również, czy żaden z metali nie zaczepia się - na wypadek, gdyby któryś z pazurów się poluzował.  Jeśli zauważysz, że coś jest luźne lub nie do końca w porządku: zdejmij pierścionek, przestań go nosić i skonsultuj się z jubilerem.  Ale zakładając, że wszystko jest w porządku...
 • Jeśli Twój pierścionek zawiera twardy kamień szlachetny, taki jak diament, rubin, szafir, akwamaryn, granat, ametyst lub peridot, to nie spowoduje to, że pierścionek będzie stanowił problem, jeśli zostawisz go na sobie podczas mycia rąk.
 • Hand sanitiser gel won't cause your rings with hard gemstones any problem, so it is OK to use it whilst wearing these kinds of rings.
 • Jeśli masz wrażliwą skórę, możesz być wrażliwy na mydło w płynie, które może dostać się pod pierścionki podczas mycia rąk i może szybko wywołać objawy alergiczne. Jeśli tak jest, upewnijcie się, że mydło zostało bardzo dokładnie spłukane, również pod obrączkami, kiedy myjecie ręce, w przeciwnym razie może to spowodować "kontaktowe zapalenie skóry", które jest nieprzyjemne i nieestetyczne.  Jeśli rozwinęłaś to przez nieumiejętne mycie, radziłabym zostawić obrączki, dopóki się nie zagoi, a następnie zmienić mydło w kostce na mydło w płynie, które generalnie nie powoduje reakcji alergicznej.  Dla wrażliwej skóry, mydło w kostce jest zazwyczaj o wiele lepsze.
 • Jeśli obrączka jest dość zamulona, najpierw namocz ją na pół godziny lub dłużej w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń.  Możesz użyć do tego celu szklanki lub małej miseczki.  I uniknąć korzystania z umywalki, jak jeśli spadnie pierścień do metalu lub zlewu porcelany, gdy jest śliski z detergentem może być wgnieciony, wyszczerbione lub uszkodzone, więc miska lub szkło jest lepiej.  Jednakże, jeśli używasz zlewu, umieścić korek w pierwszej kolejności tak, że nie tracisz nic w dół drenażu!
 • Używaj bardzo, bardzo miękkiego pędzla. Ja preferuję sobolowy pędzelek do malowania lub miękką szczoteczkę do kosmetyków, ale możesz użyć starej szczoteczki do tuszu do rzęs lub nawet super miękkiej szczoteczki do zębów dla niemowląt. Nie używaj szczoteczki do zębów dla dorosłych, ponieważ jej włosie jest zbyt twarde i ścierne, co może spowodować uszkodzenia.  Jest stary wives' tale, że należy użyć pasty do zębów do czyszczenia diamentów pierścienie - proszę nie, to jest tak samo ścierne i spowoduje szkody dla biżuterii!
 • Wet pierścień i miękką szczotką, wyciskając trochę mycia się płyn do mycia naczyń na szczotkę i bubble to delikatnie wokół kamienia i metalu obszaru.  Nie naciskaj zbyt mocno, ale bańka to do grzbietów ustawień kamienia (które powinny być otwarte w dobrej jakości pierścień).  Kiedy jesteś zadowolony, że dałeś to naprawdę dobry iść, można następnie spłukać detergent off dokładnie i powtórzyć w razie potrzeby. 
 • To może potrzebować innego moczenia po pierwszym praniu, jeśli jest jakiś naprawdę caked na brud, a następnie można powtórzyć ten proces.
 • Po zakończeniu, blot pierścień suchy na bardzo miękkiej tkanki (tylko blot, nie szorować), aby usunąć większość wody.
 • Na koniec użyj czystej, niestrzępiącej się szmatki i przetrzyj nią cały pierścień.  Najlepiej, aby była to ściereczka do polerowania biżuterii, taka jak te, które dajemy naszym klientom, gdy odbierają swoją biżuterię, ponieważ są one impregnowane pastą. Jeśli nie masz jednego z nich, a następnie coś jak okulary ściereczki do czyszczenia będzie zrobić.  Tak czy inaczej, upewnij się, że jest całkowicie czysty i był przechowywany w opakowaniu, jak to zostało pozostawione na zewnątrz, małe małe kawałki żwiru lub brudu mogą tworzyć się na nim, a te mogą zarysować pierścień.
 • Możesz powtarzać ten proces czyszczenia tak często, jak chcesz.