Najnowsze artykuły

Trendy w biżuterii na lato 2022 r.

W 2022 roku wszystko wydaje się być modne! Na wybiegu style są jednocześnie inspirowane latami 50-tymi, 70-tymi, 80-tymi, 90-tymi i retro-futuryzmem Y2K...

Czytaj Więcej

Zapięcia do kolczyków: jak wybrać najlepsze?

 • Uwagi wstępne
 • Podstawowe zapięcia do kolczyków
  • Zapięcie angielskie
  • Pin Buckle
  • Zapięcie francuskie
  • Włoska klamra
  • Zapięcie na oczko
  • Pin Buckle
  • Zapięcie
  • Zapięcie
  • Klamra-zapięcie
  • Zapięcie na łańcuszek
  • Klamry zapinające
 • Wskazówki dotyczące wyboru zapięć

Kiedy dokonujemy trudnego wyboru pomiędzy różnymi kolczykami, często kierujemy się wyłącznie tym, jak one wyglądają. Niezależnie od tego, czy są to ćwieki, brosze, nabijane ćwiekami, inkrustowane kamieniami czy gładkie metalowe - nie możesz pozwolić sobie na przytłoczenie samą ilością różnych rodzajów. Tymczasem zapięcia do kolczyków są co najmniej istotną częścią całego projektu. A przy wyborze kolczyków należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj zapięcia.

Zły wybór spowoduje np. utratę biżuterii. I uwierz mi, to jest najmniej bolesna rzecz, jaka może ci się przytrafić. Dużo gorszy jest dyskomfort podczas noszenia, problemy z krążeniem i inne nieprzyjemne objawy. Wiele osób spotyka się z tymi i innymi problemami spowodowanymi przez "drobiazg", jak np. niepasujące zapięcie. Okazuje się więc, że wytrawne fashionistki wybierają dla swoich uszu biżuterię z najbardziej ulubionymi i niezawodnymi rodzajami zamków.

Uwagi wstępne

Zanim zanurzymy się w spekulacjach na temat najlepszych rodzajów zamków, wczujmy się w rzemieślników jubilerskich i dowiedzmy się, z jakich części składa się kolczyk. W ten sposób łatwiej będzie śledzić wyjaśnienia. Tak więc w kolczyku możemy wyróżnić:

 • Podstawa (która jest "twarzą" elementu);
 • Wkładki (są to kamienie szlachetne, półszlachetne lub minerały).
 • Kasta (w której osadzona jest wkładka);
 • zawieszka (jest to część, która jest przymocowana do bazy, ale porusza się niezależnie od niej; nie wszystkie kolczyki mają zawieszki)
 • ćwiek (część zapięcia, która jest zawiasem lub łukiem wkładanym do ucha);
 • Sztyft (kolejny element zapięcia, który jest mocowany w uchu).

Odpowiednio, pierwsze cztery elementy to piękno, podczas gdy dwa ostatnie to niezawodność, komfort noszenia i, ostatecznie, Twoje zdrowie. I to nie jest przesada. Zły zamek może spowodować:

 • Dyskomfort estetyczny (kolczyk po prostu nie pasuje prawidłowo do płatka ucha);
 • deformacja produktu;
 • Utrata biżuterii;
 • Włosy zaplątują się w klamrę, co jest nie tylko niekomfortowe, ale może być również traumatyczne;
 • Stan zapalny i czyraki w miejscu wkłucia;
 • bolesne doznania.

Aby uniknąć tych kłopotów, trzeba wiedzieć, jakie są rodzaje zamków do kolczyków i jak je prawidłowo dobrać.

Podstawowe haczyki do kolczyków

Różnorodność haczyków do kolczyków, które pewnie mocują kolczyk w uchu jest nie do wyobrażenia. Jubilerzy nie ustają w wymyślaniu coraz to nowych rodzajów zapięć do kolczyków. Porozmawiamy o tych najbardziej powszechnych i omówimy ich zalety i wady. Możesz więc dokonać własnego wyboru na korzyść jednego lub drugiego zamka.

Zapięcie angielskie

Opis. Bardzo popularny zamek, stosowany w przeważającej większości kolczyków. Uznany klasyk sztuki jubilerskiej. Składa się z trzpienia, który jest wsuwany przez piercing i zapina się z tyłu za pomocą trzpienia obrotowego.

Zalety. Bardzo pewne zapięcie. W konkursie niezawodności zapięcia uzyskałby ocenę 7 w pięciopunktowej skali. Ponadto, jeśli masz "standardowy", regularny płat, ten zamek jest bardzo wygodny do noszenia. Obszar wokół ucha pozostaje wolny, co również zwiększa komfort użytkowania. Dodatkowo, zapięcie w takiej biżuterii wygląda bardzo organicznie, jest jej integralną częścią. Elegancja, jaką kolczyki angielskie nadają wizerunkowi, opiera się w dużej mierze na wyglądzie zamka. Bazy takich kolczyków są inkrustowane szlachetnymi wstawkami i zdobione zawieszkami. Tak więc ten rodzaj biżuterii jest całkiem zgodny z gamą luksusowych. Ale nadaje się również do noszenia na co dzień.

Wady. Przestrzeń, która istnieje pomiędzy zapięciem a płatkiem ucha jest stała, nie można jej regulować. To znaczy, jeśli istnieje odchylenie od "standardu" płata, kolczyki te mogą nie być zbyt wygodne. Innym problemem może być zbyt gruba szpilka, która również nie dodaje komfortu.

Rekomendacje. Jest to prawdopodobnie najbezpieczniejszy system zamykania, jaki istnieje. Odpowiednio, zarówno dzieci jak i dorośli mogą nosić te kolczyki. Nie rozplączą się, nie zgubią, nie zaplączą. Wytrzymują codzienne noszenie, nawet przy aktywnym trybie życia. Łatwo się je zakłada i zdejmuje, łatwo się zapina. Jedynym zastrzeżeniem jest to, że kolczyki te muszą być przymierzone przed zakupem, ponieważ nie można zmienić przestrzeni pomiędzy zapięciem a płatkiem. Jeśli masz cienki płatek, podstawa kolczyków (przód, część ozdobna) będzie trochę za duża. Jeśli masz szeroki płat, z drugiej strony, noszenie takiej biżuterii może być bolesne. Ponadto, ta sama niemożność regulacji odległości może powodować trudności, jeśli masz dość wysokie przebicie w płacie. Jedna rada: podczas przymierzania upewnij się, że masz niewielki komfortowy odstęp między zatrzaskiem a uchem. Chroni to przed dyskomfortem i bólem, a także pozwala cieszyć się bezpieczeństwem biżuterii bez ryzyka jej utraty.

Zapięcie na gwóźdź

Opis. Bardzo lubiane zapięcie typu pusset jest uważane za dobry, solidny element biżuterii. Istnieją dwa rodzaje takich zamków.

 1. Pin. Trzpień jest wprowadzany przez przekłucie i zaciskany od tyłu przez specjalny uchwyt.
 2. Trzpień jest wkładany przez tylną część trzpienia i zabezpieczony elementem ustalającym. Zasada jest taka sama, ale utrwalacz nie zaciska szpilki, tylko wkręca ją na gwint.

Zalety. Trudno znaleźć kolczyki, które są bardziej pożądane do noszenia na co dzień niż poussettes. Pasują do stylu biznesowego, ale sprawdzą się zarówno w stylizacjach casualowych, jak i romantycznych. Są naprawdę wygodne w noszeniu, a dzięki odpowiedniemu zapięciu i mądremu jego wykorzystaniu, są bardzo bezpieczne. Dodatkowo można regulować odległość między płatem a zapięciem za pomocą gwoździ wkręcanych i są one odpowiednie dla każdej grubości płata.

Wady. Główną wadą poussetów jest wyłącznie zapięcie na szpilkę. Śrubka jest uważana za bardziej bezpieczną (ze względu na wkręcanie zapięcia na gwint), ale zapięcie pin lock można "poluzować", poluzować i po prostu odlecieć od biżuterii. Szczególnie jeśli jest często używany. Ale jeśli przyjrzeć się bliżej, można znaleźć wadę w śrubie kołka również. Jest to związane z łatwością zakładania. Tak jak w przypadku każdego gwintu, śruba zostanie prawidłowo wkręcona tylko wtedy, gdy gwóźdź będzie ułożony możliwie równo. Trzeba mieć pewną wprawę, aby szybko go dopasować.

Rekomendacje. Kłębuszki to dość niezawodny rodzaj zapięcia kolczyków. Mogą być noszone zawsze i wszędzie, dorośli i dzieci. Są one odpowiednie w każdym wieku, dla każdej karnacji, do każdego stylu ubierania się. Jeśli masz wybór, lepiej jest wybrać kolczyki typu wkrętki niż kolczyki sztyfty. Są one bardziej bezpieczne i wygodne. Jeśli Twoje goździki są dość długie, spanie w poussets może być niewygodne: ostre końce biżuterii mogą wgryźć się w delikatną skórę. Dlatego lepiej jest je zdejmować na noc. W przeciwnym razie nie musisz się martwić o bezpieczeństwo kolczyków. Naucz się jak równomiernie dokręcić klips na gwincie szpilki - i jesteś w torbie!

Zapięcie francuskie

Opis. Jak wszystko, co ma w sobie słowo "francuski", zapięcie to jest symbolem elegancji. Składa się on z dwóch pętli: większej z nich (prześlizguje się przez kolczyk i podąża za kształtem płatka ucha) oraz znacznie mniejszej, znajdującej się na dole kolczyka, która służy do zapinania większej pętli.

Zalety. Lekkość i komfort, jakiego doświadczą Twoje uszy w tych kolczykach jest nieporównywalna z niczym innym. Zamek francuski jest bardzo lekki i prawie nie waży. Nie ściska płata i nie powoduje jego urazów. Kolczyki stają się jakby przedłużeniem Twojego ciała i w ogóle nie odczuwasz dyskomfortu. Jednocześnie są one dość niezawodne. Mimo zwiewności konstrukcji, duża pętla "wbija się" w małą i nie ma zbyt dużych szans na "wyskoczenie" z niej.

Wady. Mówi się, że nasze słabości są przedłużeniem naszych mocnych stron. To samo można powiedzieć o zamku francuskim. Praktycznie nieważki, zgrabny zawias jest łatwy do uszkodzenia w przypadku niezręcznego naciśnięcia. Dlatego z takim elementem biżuterii należy obchodzić się bardzo ostrożnie, aby nie dopuścić do odkształcenia się zapięcia.

Porady. Takie zamki można często znaleźć na biżuterii i są uważane za średnio bezpieczne. Główną cechą tego typu zapięć jest lekkość i wygoda, dlatego też są one często stosowane w kolczykach dla dzieci. Ale są one również odpowiednie dla dorosłych, ponieważ pasują zarówno do ubrań biznesowych, jak i casualowych. Są łatwe do zakładania i zdejmowania oraz łatwe do zapinania. Należy je jednak odłożyć na bok, jeśli planujesz wyjście na siłownię lub aktywność na świeżym powietrzu. Nie zaleca się również pozostawiania ich na noc: jeden niezręczny obrót głowy i ryzykujesz zdeformowanie eleganckiego i delikatnego zawiasu. Najczęściej taka biżuteria jest wykonana tylko z metalu. Chociaż w katalogu Gold.ua można znaleźć przedmioty z małymi cennymi wkładkami. Najważniejsze jest, aby były one naprawdę małe. W końcu sam kolczyk musi być odpowiednio lekki. Jeśli ten warunek nie jest spełniony, podstawa będzie przeważona, produkt będzie się odchylać. Wrażenie estetyczne zostanie zatarte.

Włoskie zapięcie.

Opis. Zasadniczo, włoska klamra jest zmodernizowaną i ulepszoną wersją naszej starej, dobrze znanej klamry. W kolczyk wkłada się sztyft, do którego wkłada się dużą pętlę na sprężynie. Z drugiej strony, zamek dociska płatek ucha, zabezpieczając kolczyk na miejscu.

Zalety. Są to bardzo bezpieczne zamki, a jednocześnie są tak wygodne, jak to tylko możliwe i praktycznie niewidoczne podczas noszenia. Włoskie zapięcie jest regulowane, więc będzie bardzo wygodne do noszenia z każdym płatem.

Minusy. Zaskakujące jest to, że tak maksymalnie bezpieczne zapięcie jest jednocześnie dość kruche. Dlatego też obowiązkowo należy ją zdejmować na noc. To prawda, jest jeszcze jeden powód, dla którego nie zaleca się spania w takich kolczykach: przy niezręcznych ruchach ostre końce biżuterii mogą zranić delikatną skórę.

Wskazówki. Bardzo topowe zapięcie, które jest praktycznie idealne. Jest tylko jeden punkt. Trudno nazwać to wadą, ale faktem pozostaje, że wykonanie zamków włoskich to praca pracochłonna, skomplikowana i odpowiedzialna. Dlatego też jubilerzy nie wyposażają w takie zapięcia niedrogich kolczyków do codziennego noszenia. Włoskie "klipsy" są częściej spotykane na uroczystej, luksusowej biżuterii. Jeśli możesz sobie pozwolić na kolczyki z włoskim zamkiem, gratuluję, są one doskonałym wyborem. Takie kolczyki są łatwe do zdejmowania i zakładania, łatwo się zapinają i nie powodują dyskomfortu. Również samo zapięcie wygląda bardzo organicznie zarówno na kolczyku jak i w uchu. Nie zapomnij zdjąć go na noc, a będziesz wyglądać olśniewająco!

Klamra-zapięcie

Opis. Właściwie nazwanie dziurki od guzika zapięciem byłoby lekką przesadą. Ponieważ nie posiada ona zamka jako takiego - jest po prostu wydłużona w stosunku do zwykłych pętli. Z reguły takie zapięcia zdobią kolczyki z zawieszkami.

Zalety. Zakładanie i zdejmowanie takich kolczyków to kwestia kilku sekund. I zawsze wyglądają wykwintnie i elegancko. Często takie dodatki zdobione są małymi pojedynczymi kamieniami. Występują również w produktach boho czy etno.

Wady. Bardzo zawodna konstrukcja. Węzeł może łatwo wypaść z ucha, zaplątać się we włosy, kapelusz lub słuchawki. Dodatkowo, takie zapięcie może się łatwo odkształcić, ponieważ jest lekkie i nie jest w żaden sposób zamocowane.

Porady. Jeśli zdecydowałaś się na zakup kolczyka z zapięciem typu loop, warto dodatkowo dokupić do niego silikonowy klips. Sprzedawany jest oddzielnie, zapina się jak wsuwka i znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo zgubienia kolczyka. Łatwo nasuwa się na kolczyk, nie przyciągając uwagi. Przy zakupie należy również zwrócić uwagę na końcówkę oczka. Jeśli jest zbyt spiczasty, istnieje duże prawdopodobieństwo, że przyczepi się do ubrania i włosów lub ukłuje Cię w szyję.

Klamra z trzpieniem .

Opis. Bardzo bezpieczny zamek, który składa się z krótkiej prostej zawieszki przewleczonej przez mały pierścień. Jednocześnie koniec sztyftu jest bardzo mocno przymocowany, dzięki czemu istnieje bardzo mała szansa na przypadkowe odpięcie się biżuterii.

Zalety. Takie mocowanie jest bardzo proste i dzięki temu niezawodne: po prostu nie ma tam nic do złamania. Z reguły stosuje się go do zapinania dużych kolczyków (np. pierścionków).

Wady. Długość sztyftu nie jest odpowiednia dla każdego ucha. Jeśli masz szeroki i gruby płat, odległość pozostawiona dla płata może być zbyt mała. I nie da się go wyregulować.

Rekomendacje. Bardzo wygodny, choć niezbyt często spotykany typ zatrzasku. Można go zobaczyć na kolczykach zarówno do noszenia na co dzień, jak i na uroczyste okazje. Kolczyki są bardzo wygodne w noszeniu, łatwe do zdejmowania i zakładania. Zapięcie na sztyft jest niezwykle bezpieczne, a delikatne kliknięcie da Ci znać, że kolczyk jest prawidłowo zapięty. Kupując taki element biżuterii, zwróć uwagę na długość sztyftu: w takich kolczykach powinno Ci być wygodnie, nie powinno być nawet lekkiego ścisku czy ciasnoty. I jeszcze jedna rzecz. To właściwie nie jest uwaga o kolczykach, ale o samych kolczykach. Staraj się nosić je ostrożnie, ponieważ duże i nieporęczne kolczyki łatwo mogą się zaplątać, co może prowadzić do obrażeń. Z tego samego powodu zaleca się zdejmowanie kolczyków na noc.

Zapięcie pierścieniowe

Opis. Popularność takich zapięć, podobnie jak kolczyków congo, dla których zostały wymyślone, sięga tysięcy lat wstecz. Takie zapięcie służy jako swoista kontynuacja kolczyka: jedna strona kółeczka zakończona jest krótkim prostym czopem, który wchodzi w drugą stronę za pomocą specjalnego zatrzasku.

Zalety. Jest to bardzo bezpieczny zamek. Ryzyko zgubienia kolczyków kongo jest minimalne, gdyż elementy zapięcia ściśle do siebie przylegają. Co więcej, zapięcie-ring nie jest w ogóle widoczne podczas noszenia go. Wrażenie kolczyków, które sprawiają wrażenie jakby były przyklejone do płatka ucha.

Wady. Dalszy ciąg zalet. Jeśli kiedykolwiek istnieje na świecie "zbyt" zapięcie, to jest nim właśnie zapięcie-obrączka. Czasami z braku nawyku lub ze zmęczenia dziewczyny mogą mieć trudności z odpięciem kolczyka lub jego zamknięciem.

Porady. Współczesny boom kongijski ma swoje korzenie w pierścieniach kreolskich. Trendy w modzie się zmieniają, minimalizm zastępuje ekstremizm i odwrotnie... A różnej wielkości pierścionki w uszach modelek nie schodzą z modowych podiów. Tak więc głównym zaleceniem jest zaopatrzenie się w kolczyki z zapięciem typu ring. Mogą być wykonane z metalu szlachetnego (złota lub srebra). Ale często istnieje wariant, kiedy obrączki kreolskie są ozdobione kamieniami szlachetnymi. W związku z tym, taka biżuteria może być noszona, jak to się mówi, w święto i w pokoju, i u dobrych ludzi. Wystarczy wybrać swój własny rozmiar i przyzwyczaić się do ich obsługi. I jeszcze jedno: niezależnie od średnicy kręgów, lepiej jest spędzić noc, aktywny wypoczynek i sport bez nich.

Zapięcie klamra

Opis. Dość dużym zapięciem (stosownie do całej masywności kolczyka) jest zawieszka (haczyk), którą wsuwa się w kolczyk. Haczyk ten jest ruchomy i zapinany jest za pomocą specjalnej kulki z małym wgłębieniem, którą umieszcza się na kolczyku.

Zalety. Łatwość obsługi, niezawodność, możliwość udźwignięcia ciężaru dość dużych kolczyków. Bez przesady, jest to jeden z najlepszych zamków według charakterystyki.

Wady. Klamra-zapięcie jest elementem dość delikatnym, a więc łatwo ulegającym odkształceniom. Takie zapięcie wymaga delikatnego traktowania. Lepiej jest zdejmować go na noc i nie spieszyć się z jego zakładaniem/zdejmowaniem.

Porady. Zszywka jest jednym z najstarszych rodzajów łączników. Jeśli przetrwała ona do dziś i cieszy się niesłabnącą popularnością, to tylko dzięki swojej wygodzie i niezawodności. Taka biżuteria kojarzona jest z cygańskimi strojami, stylem etno i boho. Kreatywne, pełne swobody osoby z pewnością docenią kolczyki w kształcie odwróconej podkowy, które posiadają duże zapięcie, będące jednocześnie jednym z elementów ozdobnych wyrobu. Zapięcie jest bardzo mocne, wygodne w zakładaniu i noszeniu, niezastąpione przy wielu stylizacjach.

Klamra-zapięcie

Opis. Bardzo proste zapięcie, które jak najdokładniej odwzorowuje kształt płata. Zapięcie jest bardzo ciasno osadzone na uchu, dzięki czemu biżuteria pozostaje na swoim miejscu.

Zalety. Bardzo łatwy w użyciu. Kolczyki są łatwe w zakładaniu i zdejmowaniu oraz wyglądają bardzo organicznie na uchu.

Wady. Znalezienie wygodnego kolczyka z tym zamkiem nie jest łatwe. Model kolczyka, stopień zakrzywienia wyrobu itp. mają wpływ na odległość klipsa od płatka. Dlatego, niestety, taka biżuteria nie może "szczypać" ucha, ale je ściskać.

Rekomendacje. Takich zapięć nie można nazwać bardzo popularnymi. Natomiast kolczyki, ozdobione klipsami, wyglądają oryginalnie i wytwornie. Wydłużają, wydłużają kobiecą sylwetkę ze względu na swój kształt i umiejscowienie na uchu, dlatego są idealną propozycją dla osób, które chcą połączyć awangardowe trendy z elegancką bazą. Jeśli zdecydujesz się zainwestować w taką biżuterię, pamiętaj, aby sprawdzić odległość między sztyftem a płatem. Upewnij się również, że Twoje kolczyki są dobrze zapięte: niekonwencjonalny kształt kolczyków sprawia, że łatwo je przewrócić, jeśli nie są dobrze zapięte.

Zapięcie na łańcuszku.

Opis. Kolczyki te, tak popularne zwłaszcza wśród młodych ludzi, nie posiadają zapięcia w konwencjonalnym sensie. Dla uproszczenia klasyfikacji zapięcie nazywane jest łańcuszkiem, tak samo jak same kolczyki.

Zalety. Taka biżuteria wygląda bardzo subtelnie i elegancko, zwraca uwagę na zgrabną szyję kobiety i jej wzruszające, kruche piękno. Jednak faktyczny brak zapięcia nie czyni ich niewystarczająco wytrzymałymi. Waga i długość elementów zostały tak precyzyjnie wyliczone, że łańcuszki bardzo pewnie trzymają się w uchu. Są również zabezpieczone przed deformacją: miękki i elastyczny kształt nie boi się niezręcznych ruchów właściciela.

Wady. Jeśli masz długie włosy, duży szalik lub kapelusz, kolczyki będą się o nie zaczepiać. Więc bądź ostrożny: przed zakupem sprawdź jakość produktu (jak ruchome, ale mocno przymocowane są ogniwa, jak inkrustowane są wkładki itp.)

Rekomendacje. Kolczyki te są łatwe do noszenia i bardzo niezawodne. Są one często wykorzystywane jako opcja wieczorna. Ale zwięzłe łańcuszki są całkiem trafne w biurze i na randce. Takie kolczyki najlepiej komponują się z krótkimi włosami lub asymetrycznymi cięciami, a także z wysoko zebranymi włosami. I nie spraw, aby Twój dekolt wyglądał zbyt głośno: pozwól, aby ludzie wokół Ciebie zwracali uwagę na naszyjnik, a nie na inne elementy Twojego wyglądu.

Klamry - kajdanki .

Opis. Kolczyki Uppercut posiadają podwójny mechanizm mocowania: ciężka biżuteria jest mocowana w płatku kolczyka na zasadzie pusset, oraz dodatkowo za pomocą klipsa na płatku ucha. Ten spryt pozwala nie odciągać płatka ucha, a także płynnie rozłożyć ciężar okazałej biżuterii na dwa punkty.

Zalety. Wyjątkowo niezawodna konstrukcja. Dodatkowo konstrukcja zapięcia pozwala na noszenie skomplikowanych, masywnych kolczyków, bez żadnego dyskomfortu.

Wady. Zapięcia do opasek są tak piękne, że łatwo zrozumieć chęć noszenia ich na co dzień. I tu czeka na Ciebie haczyk. Założenie tak wykwintnej biżuterii na jakąś okazję to jedno. Ale praktyczne codzienne męczenie się z niezbyt wygodnym zapięciem to już zupełnie co innego.

Porady. Oryginalny i nowoczesny sposób na zamocowanie kolczyka w uchu. Mankiety szybko wdarły się do naszego życia: początkowo takie akcesoria zdobiły młodych ludzi, a teraz robią to również osoby nieco starsze. Jeśli jesteś na czasie, spraw sobie parę aparatów na zęby. Nawet bardzo ciężkie kolczyki mogą być z nimi noszone: obciążenie będzie równomiernie rozłożone, a Twoje uszy nie będą się męczyć.

Wskazówki dotyczące wyboru zapięć

Znalezienie zapięcia, które pasuje do Twojej osobowości, stylu i zachowania wymaga czasu. Nie jest też prawdopodobne, że będzie to jedno zapięcie na całe życie: przymierzamy różne elementy biżuterii w różnych sytuacjach. Niemniej jednak, oto kilka wskazówek, które ułatwią wybór odpowiedniego zapięcia.

 • Przygotuj się na długie poszukiwania. To nie musi być zniechęcające. Po prostu bądź przygotowany. Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Jednak równie ważne jest to, jak kolczyki zachowują się w codziennym użytkowaniu. I tu tylko czas będzie twoim pomocnikiem.
 • Naucz się nie ulegać frustracji. Kolczyki można przymierzyć i kupić. Ale trzy miesiące później przyjdzie zima i zdasz sobie sprawę, że goździk trzyma się czapki. Czy można było to przewidzieć? Trudno. Czy to jest powód do zdenerwowania? Prawdopodobnie też nie. Jesteś po prostu trochę bardziej doświadczony.
 • Spróbuj rozpiąć i zapiąć kolczyki. Czy to łatwe? Dobra! Za łatwo? Czas przemyśleć, że takie zapięcie może się po pewnym czasie rozpiąć. Za dużo kłopotów? Nie jest też tak dobrze: próbując zapiąć lub odpiąć te kolczyki można łatwo zdeformować zapięcie lub skaleczyć się.
 • Pamiętaj, aby włożyć kolczyki do uszu i zabezpieczyć je. Długość sztyftu, odległość od zapięcia do ucha oraz wielkość kolczyka powinny być dostosowane do Ciebie. Wsłuchaj się w siebie - czy coś uciska płatek ucha? Czy czuje się ciasny, napięty, bolesny? Każde z tych odczuć powinno być powodem, aby nie kupować.
 • Skręć głowę, szarpnij nią dość gwałtownie, rozpuść włosy. I w takich stanach powinno być Ci wygodnie: żadnych luzów ani wypadania kolczyków!
 • Dokładnie sprawdź zapięcie: powinno się dobrze i łatwo otwierać/zamykać, końcówka szpilki nie powinna być zbyt spiczasta, nie powinno być żadnych nierówności na metalu.

Jeśli wybierasz kolczyki dla dzieci, lepiej zdecyduj się na kolczyki

  • z angielskim zamkiem;
  • z francuskim zamkiem;
  • poussets;
  • Małe pierścienie kongo.

Są to najbezpieczniejsze opcje. Wybierz lekkie, małe kolczyki. Sprawdzaj je tak, jak sprawdzałbyś biżuterię dla dorosłych, tylko bardziej dokładnie.

Jak widać, klips do kolczyków jest równie ważny jak część ozdobna. Jeśli nadal jesteś zdezorientowany, które zapięcie wybrać, to jest to dość oczywisty wybór. Wtedy będziesz potrzebować więcej niż tylko jednej pary kolczyków. I to jest świetna wiadomość dla każdej kobiety!