Najnowsze artykuły

Trendy w biżuterii na lato 2022 r.

W 2022 roku wszystko wydaje się być modne! Na wybiegu style są jednocześnie inspirowane latami 50-tymi, 70-tymi, 80-tymi, 90-tymi i retro-futuryzmem Y2K...

Czytaj Więcej

Szczęśliwe talizmany dla Libry: kompletne informacje na temat wyboru odpowiedniej biżuterii

 • Libra: niezdecydowani esteci, utalentowani marzyciele
 • Metal i kamienie: jakie materiały są najlepsze dla biżuterii Libra
  • Libra: Horoskop metalowy
   • Silver
   • Miedź i brąz
   • Inne metale
  • Top 5 kamieni szczęścia dla Libry
   • № 1. Opal
   • № 2. Ametyst
   • № 3. Emerald
   • № 4. Carnelian
   • № 5. Tourmaline
 • Biżuteria-symbole: jakie kształty i kolory wybrać jako talizman dla Libry
  • Pięć kryteriów dla właściwego talizmanu ochronnego
  • Najwyższe pozycje dla Libry
   • Pozycje
   • Rośliny
   • Latający świat

Wybór biżuterii najczęściej zależy od naszych upodobań estetycznych. Tu sprawa jest dość prosta: lubię - nie lubię. Nie zapominajmy jednak, że dla wielu osób biżuteria to nie tylko dodatek, ale prawdziwy amulet, który może pomóc w trudnej sytuacji. Wybór amuletów jest oczywiście trudniejszy: spośród całej gamy kamieni szlachetnych, kształtów i wzorów, musisz wybrać te, które są odpowiednie dla Ciebie.

Z reguły wybieramy amulety według najbardziej wiarygodnego kryterium - naszej daty urodzenia. Kiedy więc szukamy prezentu dla ukochanej osoby lub dla siebie, często mówimy tak: Chcemy Biżuteria Libra. Jakie cenne akcesoria nie tylko podkreślą atrakcyjność tej zodiakalnej konstelacji, ale także pomogą rozwiązać pewne problemy? Istnieje wiele możliwości wyboru.

Libra: wątpliwy esteta, utalentowany marzyciel

Osobowości z żywiołem powietrza urodzone pomiędzy 24 września a 23 października znajdują się pod wpływem dwóch planet: Wenus i Saturna. Dwoistość Libry przejawia się dosłownie we wszystkim: są naprawdę trudne do podjęcia decyzji, do zginania kielicha do jednej z opcji. Jednocześnie osoby urodzone pod tym znakiem charakteryzują się niesłychanie wysokim rozwojem intelektualnym. Stale poszukują istotnych informacji, są fontanną oryginalnych pomysłów i generalnie nie wyobrażają sobie życia bez poszukiwania czegoś nowego. Inną, nie mniej ważną cechą Libry jest ich niesamowita towarzyskość. Libra nie wyobraża sobie życia bez przyjaciół, wesołego towarzystwa, small talk. Prawda, wybór rozmówców, są poważne: ludzie, którzy będą "ładować" i tłumić Libra, nie są zainteresowani. Nie są też tacy, którzy nie chcą wykazywać zaangażowania w rozmowy z przedstawicielami tej konstelacji zodiakalnej. Jeśli Libras widzą, że są potrzebne, to dobrze. Jeśli nie są doceniane, łatwo się z nimi pożegnać. Ale w ogóle, zdolność do obracania się w społeczeństwie i dobre zrozumienie relacji między ludźmi jest jednym z ich głównych zainteresowań.

Wśród negatywnych cech tych natur jest pewien narcyzm: Libra wie dokładnie, dlaczego i jak dobre są, i docenia siebie. Często są też leniwi i niechętni do ciężkiej pracy. Dwoistość, o której mówiliśmy wcześniej, jest naprawdę problemem dla Libry: są zaniepokojeni, że nie mogą podjąć decyzji, ale nie są gotowi na zrobienie czegokolwiek - albo z tym niepokojem, albo z koniecznością podjęcia decyzji.

Niemniej jednak, Libry są najbardziej uznanymi estetami z całego kręgu zodiakalnego. Oni naprawdę wiedzą, czym jest piękno, szanują je i potrafią nie tylko docenić, ale i sami stworzyć coś naprawdę pięknego.

Metal i kamienie: jakie materiały są najlepsze dla biżuterii Libra

Tradycyjnie, wybierając biżuterię, zwracamy uwagę przede wszystkim na materiał wykonania, a dopiero potem wybieramy odpowiadający nam rozmiar i wzór. Libra to znak zodiaku, który wybiera przede wszystkim eleganckie, bardzo estetyczne dodatki. Biżuteria wykonana ze skóry, plastiku, drewna i innych "nietradycyjnych" materiałów będzie prawdopodobnie postrzegana z podejrzliwością, pomimo całej "kreatywności" ich natury. Ale perfekcyjne linie naturalnych kryształów i znajome metaliczne akcenty będą dla nich w sam raz.

Libra: Horoskop metalowy

Przypomnijmy, że Libra jest rządzona przez dwie planety: Wenus i Saturna. W związku z tym przedstawiciele tej konstelacji zodiakalnej będą musieli wybierać spośród metali, które mają związek z wyżej wymienionymi luminarzami. Istnieją trzy takie metale.

Srebro .

Chociaż często opisywane jako metal księżycowy, srebro jest związane nie tylko z Księżycem, ale również z Wenus. Srebrna biżuteria będzie najtrafniejszym wyborem dla Libry. Subtelne, tajemnicze, nie krzykliwe, ujawniają się tylko tym, którzy umieją dostrzec prawdziwe piękno za skromną powłoką. Nie na darmo mówi się, że srebro to metal dla intelektualistów. Intelektualiści tacy jak Libra są w stanie docenić magiczne i ochronne właściwości srebrnej biżuterii.

Srebro będzie stanowić piękną oprawę dla Twojego talizmanu, a kobietom zaleca się oprawianie w ten metal minerałów o odcieniach czerwieni, lila lub błękitu, natomiast w przypadku mężczyzn lepiej jest zwrócić uwagę na minerały czarne, zielone lub brązowe.

Metal ten pomoże Ci nie zasnąć, zapewni energię, dobre zdrowie i kreatywność. Nawet krótkotrwałe noszenie srebra będzie miało znakomity wpływ na samopoczucie, nie mówiąc już o biżuterii, którą będziesz nosić przy każdej okazji.

Miedź i brąz

Nie tylko te dwa metale są dobre zjednoczone przez ich nieszlachetność, ale oba są poświęcone Saturnowi, drugiej planecie chroniącej Librę. Biżuteria, która jest wykonana z miedzi i brązu, jest również dobrym wyborem dla Libry. Jednak ze zrozumiałych względów w dzisiejszych czasach jest znacznie mniej fanów biżuterii z miedzi i brązu niż ze srebra, a pielęgnacja metali nieszlachetnych jest bardziej czasochłonna, a żywotność niezbyt długa. Niemniej jednak, jubilerzy wiedzą, jak stworzyć oszałamiające arcydzieła (zazwyczaj w stylu etnicznym) z tych metali, jak również.

Z reguły biżuteria z miedzi i brązu nie powinna być inkrustowana minerałami. Jednak i taki wariant może być spełniony. Zwróćcie uwagę, że minerały powinny być raczej niedrogie, aby nie było dysonansu między oprawą a wkładką. Turkus lub kocie oko, na przykład, są dobrymi opcjami.

Miedź i brąz skutecznie "uspokajają" chwiejną Librę, pozbywają się wahań i wiecznej zmienności. Charakter osoby staje się bardziej stabilny, a osoba staje się bardziej pewna siebie. Noszenie brązowej biżuterii jest szczególnie ważne, gdy czujesz się smutny lub przygnębiony, lub gdy brakuje Ci pewności siebie. Mówi się również, że biżuteria z brązu przyciąga dobrobyt finansowy.

Jedyne zastrzeżenie: Biżuterię z brązu można nosić regularnie, natomiast miedziane dodatki są przeznaczone do krótkotrwałego noszenia. Rzecz w tym, że energia miedzi, nagromadzona w wyniku długotrwałego kontaktu z osobą, działa destrukcyjnie na noszącego amulet: "otumania" go, człowiek staje się obojętny na każdy aspekt swojego życia i stopniowo popada w depresję. To się nie stanie, jeśli nosić miedź od czasu do czasu, ale na stałe talizman jest lepiej, oczywiście, wybrać inny metal.

Inne metale

A co ze złotem, możesz zapytać. Z tym metalem, największy problem. W tym sensie, że astrologowie nie ustalili jeszcze, czy złota biżuteria może być noszona przez ten znak powietrzny, czy też należy się jej wystrzegać. Istnieją trzy radykalne punkty widzenia.

 1. Złoto to dobra rzecz. Biżuteria wykonana z tego słonecznego metalu poprawi Ci nastrój, doda pewności siebie i pozwoli "podciągnąć" sprawy finansowe.
 2. Złoto jest dla ciebie szkodliwe. To może wyczerpywać Twoją energię, sprawiając, że czujesz się zrelaksowany i słaby, i wzmacniając "charakterystyczne" dla Libry fluktuacje.
 3. Złoto jest neutralne. Nie jest zabronione jego noszenie, ale nie należy też oczekiwać pozytywnych właściwości.

Przyczyny tego braku jednomyślności nie są znane, więc jeśli lubisz złoto, warto nosić złotą biżuterię i słuchać siebie. Jeśli nie zauważyłeś żadnych negatywnych zmian w życiu, możesz nadal nosić złoto, tylko nie traktuj tego metalu jako swojego talizmanu. Ale jeśli twoje życie poszło źle, będziesz musiał pogodzić się z faktem, że złoto jest metalem dla innych ludzi.

Jeśli chodzi o inne metale nieszlachetne, to wszystkie są dozwolone. Możesz nosić wszystkie składniki szerokiej gamy stopów jubilerskich, jeśli chcesz. Astrologowie widzą tylko jedną opcję jako zdecydowane tabu dla Libry - i jest to platyna. Zgoda, większość z nas nawet nie zauważy tego tabu.

Top 5 kamienietalizmany dla Libra

BiżuteriaBiżuteria, która działa jak talizman to połączenie, którego nie można odrzucić. Tradycyjnie uważa się, że kamienie naturalne zawierają specjalną moc, która może pomóc osobie W najróżniejszych aspektach - jak realizować swoje marzenia i chronić przed złym okiem, jak rozwijać swoje najlepsze cechy, a "wygaszać" te cechy charakteru, które są dalekie od ideału. Niektórzy ludzie podchodzą do wyboru minerału bardzo odpowiedzialnie, starając się znaleźć ten jeden kamyk, który będzie dokładnie pasował do daty urodzenia. Astrologowie twierdzą jednak, że wystarczy wybrać jeden z uniwersalnych talizmanów, które działają na Twoją korzyść. Znak zodiaku.I będzie on skutecznie spełniał swoją funkcję. Oto więc pięć kamieni, które są odpowiednie dla absolutnie każdego urodzonego między 24 września a 23 października.

№ 1. Opal

Jaki kamień. Bardzo piękny żółtawy, niebieskawy lub biały kamień z magiczną "poświatą" w środku: opalizujące mienienie się pod różnymi kątami nie pozostawi nikogo obojętnym. Biały (mleczny) opal jest nie tylko najbardziej popularny, ale również najbardziej odpowiedni dla Libry.

Dlaczego tego potrzebujesz. Kamień ten pomoże Ci poradzić sobie z wahaniami nastroju, doda Ci pewności siebie i poczucia wewnętrznej siły. Ponadto, przyda się również w pracy: dzięki opalowi poczujesz się zebrany, skupiony na ważnej sprawie i będziesz miał zdolność do pokonywania wszelkich trudności.

Opcje biżuterii. Opal nie jest bardzo twardym kamieniem, dlatego należy nosić go ostrożnie. Najlepszym rozwiązaniem będą kolczyki z okrągłym lub owalnym opalem o szlifie kaboszonowym. Jeszcze jedno słowo ostrzeżenia: woda stanowi dość dużą część składu opalu. Dlatego istnieje obawa, że kamień będzie "wysychał". Aby temu zapobiec, astrologowie zalecają, aby nosić go regularnie: w tym przypadku opal będzie czerpał wodę dosłownie z powietrza.

№ 2. Ametyst .

Co za kamień. Uroczy kamień o jasno liliowej lub głęboko fioletowej barwie, który hipnotyzuje swoim delikatnym "fioletowym" pięknem.

Dlaczego warto używać. Ametyst od dawna uważany jest za kamień spokoju, a w tym statusie właśnie pomoże zbuntowanej, niespokojnej Librze, która dosłownie fizycznie cierpi z powodu niemożności podjęcia decyzji. Potrafi też "oczyścić" przestrzeń z negatywności i dać inspirację do najbardziej śmiałych eksperymentów.

Opcje biżuterii. Ametyst jest dobry do noszenia w pobliżu twarzy: przyciemnia Twoją atrakcyjność, odświeża cerę i nadaje jej szczególnie lśniący wygląd. Dlatego też korale z ametystu lub kolczyki inkrustowane tym kamieniem będą w sam raz. Nie należy jednak zapominać o preferencjach kolorystycznych: dziewczyny z czarnymi lub brązowymi oczami nie lubią tego kamienia, podobnie jak przedstawicielki "ciepłych" typów kolorystycznych. Jeśli i Ty chcesz stać się posiadaczem ametystu, nie ma problemu: wystarczy przesunąć kamień w dół, a pierścionek stanie się wspaniałym talizmanem!

№ 3. Szmaragd .

Jaki kamień. Pierwszorzędny, bujny zielony kamień szlachetny, każdy wie jak wygląda szmaragd.

Dlaczego jest to potrzebne. Większość minerałów o zielonej barwie jest wyjątkowo harmonijna z Librą. Szmaragd nie jest wyjątkiem. Jego zadaniem jest pomóc Librze uporać się z różnego rodzaju przywarami, słabościami i nałogami. Najtwardszy kamień, to tak jakby cię wzmocnił. I to nie tylko emocjonalnie czy osobiście, ale także na poziomie waszego ciała fizycznego. Noszenie szmaragdowej biżuterii jest bardzo zalecane dla osób, które cierpią z powodu bólu, ponieważ siła tego kamienia na pewno poprawi samopoczucie.

Opcje biżuterii. Tutaj masz swobodę wyboru według własnego gustu. Szczególnie elegancko wyglądają klasyczne kolczyki z zapięciem angielskim, inkrustowane szlachetnymi szmaragdami. Tylko nie wybieraj standardowej złotej ramy, preferuj srebrną. Tak więc nie tylko dodasz kilka punktów do elegancji własnego wizerunku, ale również zapewnisz efekt ochronny, ponieważ szmaragd + srebro są najlepsze. kamienie i metal dla Libry..

№ 4. Carnelian .

Jaki kamień. Odmiana chalcedonu w kolorze żółtym, pomarańczowym lub czerwonym, często pasiasty kamyk, który napełni Cię energią i słońcem.

Dlaczego jest to potrzebne. Głównym celem funkcjonalnym karneolu jest ochrona przed złym okiem i zepsuciem, zapobieganie zazdrosnym i samolubnym myślom wobec ciebie, twojego domu i rodziny. W rzeczywistości, dla harmonizacji relacji rodzinnych, karneol jest idealny. Ponadto, jest odpowiedzialny za stabilność finansową, tak, że dom był pełen miski.

Opcje biżuterii. Szczególnie dobrze sprawdzają się koraliki z karneolu, ale równie dobrze sprawdzi się pierścionek inkrustowany karneolem. Jedyne zastrzeżenie: niektórzy astrologowie uważają, że karneol nie jest najlepszym talizmanem dla Libry. Chodzi tu o odwieczną "wrogość" Barana i Libry: co jest dobre dla jednego, jest złe dla drugiego. I to właśnie karneol jest najlepszym kamieniem dla Barana. Nie ma jednak potwierdzonego faktu, że karneol może zaszkodzić Librze (jak sugerują niektórzy astrologowie). Tak więc tutaj musisz liczyć tylko na siebie: jeśli biorąc karneol w dłonie, poczujesz bliskość jego energii, nie wahaj się długo i kup ten kamień. Będzie w stanie cię ochronić.

№ 5. Turmalin .

Jaki kamień. Minerał ten występuje w szerokiej gamie kolorów i odcieni, w tym turmalinów monochromatycznych, jak również polichromowanych. Czerwony, zielony, brązowy, niebieski, błękitny, karmazynowy - na pewno znajdzie się kamień odpowiadający każdemu gustowi.

Do czego to służy. Często wszystko, czego potrzebują członkowie tej konstelacji zodiakalnej, to uspokajająca, a nie chybotliwa, skala. Dlatego właśnie potrzebujesz turmalinu. Złagodzi to twój niepokój, "wyłączy" twój przycisk paniki i da ci dobry sen. Wiesz, kto by się z tego cieszył? Nie tylko same Libry, ale przede wszystkim ich bliscy. Turmalin przynosi jasność i pewność, że wszystko się ułoży.

Wybór biżuterii. Turmalin jest zwykle cięty "bagietką" z powodu wydłużonego kształtu jego kryształów. Biżuteria w jaskrawych kolorach z pewnością będzie stanowiła centralny punkt Twojego wyglądu, dlatego też zaleca się noszenie jej solo. A to czy będzie to biżuteria w postaci kolczyków, pierścionków czy bransoletek zależy tylko od Ciebie.

Biżuteria-symbole: jakie kształty i kolory wybrać jako talizman dla Libry

Jaki powinien być szczęśliwy talizman dla Libry? W końcu ważne jest, aby zwrócić uwagę nie tylko na materiały, z których jest wykonana, ale także na wygląd.

Pięć kryteriów dla dobrego talizmanu ochronnego

Należy wybrać biżuterię, która spełnia te wymagania.

 1. Pairing. Twoim zadaniem jest okiełznać dwoistość Libry we właściwy sposób. Do tego celu świetnie nadaje się biżuteria w parach. To może być jako dwa kawałki (kolczyki, jak rozumiesz, działa doskonale), ale można również wybrać zestaw podobnych bransoletki, pierścienie lub broszki. Nie muszą być identyczne, ale koniecznie muszą tworzyć parę. Możesz też ograniczyć się do innego zestawienia - niech liczba kamieni w Twojej biżuterii będzie parzysta - na przykład dwa, cztery, sześć i tak dalej.
 2. Estetyka. Bez dysharmonii i eklektyzmu: biżuteria dla Libry powinna zdecydowanie wyglądać jak przykłady elegancji i wyrafinowania. Oczywiście można (i trzeba!) wybierać duże kamienie, nietypowe kształty i generalnie wystrzegać się nudy. Ale epatowanie też nie jest w guście harmonijnej Libry i właśnie tego należy unikać.
 3. Brak ostrych linii. Sześciany, trójkąty, prostokąty - cała ta "węglowa" geometria zdecydowanie nie jest dla Ciebie. Wybierz zaokrąglony lub owalny kształt. Dla kamieni półszlachetnych i ozdobnych najlepszym wyborem jest szlif kaboszonowy. A jeśli kamień-talizman musi być wykonany w formie innych szlifów (np. brylantu lub bagietki), postaraj się mimo wszystko "zaokrąglić" ogólne wrażenie biżuterii, np. oprawą.
 4. Przeważnie pastelowe kolory. Wśród kamieni, które są odpowiednie dla Libry, znajdują się minerały w różnych kolorach - zarówno jaskrawych, jak i pastelowych. Jeśli kamień do Ciebie pasuje, to jego kolor automatycznie schodzi na dalszy plan. Tak więc, powiedzmy, Libra nie jest zwykle zalecane, aby nosić czerwoną biżuterię, ale jeśli chodzi o czerwony turmalin, patrona Libra, nie ma wątpliwości: nosić go z przyjemnością. I to z dodatkowymi korzyściami! Ale w ogóle, główne odcienie Libra są niewyraźne pastelowe kolory, takie jak mleczny. Doskonale sprawdza się też cała paleta błękitów - od błękitu nieba po głęboki niebieski, od turkusu po morskie fale. Jeśli jednak wrócisz do odcieni czerwonego spektrum, lepiej wybierz chłodną magentę lub ciepły koral. Wszystkie odcienie zieleni również byłyby miłe.
 5. Nie tylko biżuteria. Oczywiście talizmanem dla Libry (zwłaszcza kobiet) w pierwszej kolejności są dodatki w postaci biżuterii. Ale ogólnie rzecz biorąc, i proste kamienie mogą dobrze służyć jako talizman. Można je nosić przy sobie lub umieścić w pokoju, umieścić pod poduszką lub medytować, tocząc je w dłoni. Ale oprócz tego świetnym amuletem dla Libry będą wszelkiego rodzaju figurki w postaci przedmiotów, zwierząt, ptaków, o których porozmawiamy trochę dalej. Nie masz możliwości lub ochoty na noszenie biżuteryjnych talizmanów? Równie dobrze posłuży Ci statuetka na biurku w biurze lub na półce w domu.

Jak widać, wybór "odpowiedniej" biżuterii dla Libry, która pełniłaby rolę amuletu, nie jest trudny. Ważne jest to, że ten dodatek powinien być tak indywidualny, jak to tylko możliwe: nie nadaje się do charakterystyki Libry w ogóle, ale dokładnie do Twojej ukochanej osoby. I że ta osoba spod znaku Libry musi wierzyć w ochronną moc amuletu. W przeciwnym razie to wszystko, jak rozumiecie, nie ma sensu.

Niezbędne przedmioty dla Libry

Wreszcie nadszedł czas, aby porozmawiać o tym, jakie symbole mogą być użyte w biżuterii chroniącej Librę. Dla przypomnienia, takie symbole mogą być nie tylko elementem wzoru biżuterii, ale również samodzielną figurką - i tak będą działać.

Obiekty

Głównym przedmiotem symbolizującym przedstawicieli tego znaku żywiołu powietrza są same wagi. Przedmiot ten (czy to w formie wisiorka, czy też wspomnianej już niejednokrotnie statuetki) będzie doskonale kontrolował energię zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz człowieka. Inne elementy, które działają dobrze, obejmują następujące elementy.

 • Serce. Ogólnie rzecz biorąc, wszystko co jest związane z uczuciem serca jest niezwykle istotne dla przedstawicieli tego znaku. Podaruj ukochanej pierścionek z brylantem w szlifie "serce" - nic lepszego nie można wymyślić.
 • Grail Bowl. W rzeczywistości, inny "serce" amulet: dekoracja w postaci takiej miski rozwija miłosierdzie właściciela i jednocześnie wzmacnia zdrowie, w dodatku jest doskonałym asystentem w poszukiwaniu prawdziwych uczuć miłosnych.
 • Książka. Jako symbol intelektualnych aspiracji Libry, wisiorek w formie książki będzie bardzo trafiony i doceniony.
 • Słońce. Wszelkie znaki symbolizujące tę luminację są jak najbardziej wskazane. Nawet prosty kształt koła jest świetnym pomysłem, podobnie jak aluzja do słońca.
 • Samolot (spadochron). Ozdoba, która szczególnie atrakcyjnie wygląda jako wisiorek. Takie akcesorium nie tylko pomoże Ci pokonać przeszkody, ale także ochroni Cię przed zazdrosnymi spojrzeniami i pomoże nie pogubić się w trudnych sytuacjach.
 • Koło. Jest to przedmiot, który symbolizuje nieustanny ruch, dlatego będzie szczególnie istotny dla nieco leniwych przedstawicieli tego znaku. Będziesz miał również dużo determinacji w życiu miłosnym, jak i w karierze.
 • Klucz. Kolejny symbol kojarzony z inteligencją. Klucz symbolizuje poszukiwanie prawdy, znaczenie nowych informacji, chęć dotarcia do sedna sprawy. Ma też romantyczną symbolikę: może być kluczem do czyjegoś serca.

Symbol, który dajesz w prezencie, musi również współbrzmieć z tą konkretną osobą. Na przykład, dla poszukiwaczy, aby kariera doskonały prezent byłby figury w postaci samolotu lub koła, dobrze, dla romantycznych natur, oczywiście, lepiej zatrzymać się na sercu lub klucz.

Rośliny

Istnieje niewiarygodna liczba kwiatów i drzew, które przynoszą szczęście dla Libry. Zwróć uwagę, że informacje te możesz wykorzystać nie tylko przy wyborze biżuterii, ale także w ogóle, chcąc sprawić przyjemność ukochanej osobie oryginalnym bukietem. Najlepsze kwiaty dla Libry to:

 • mieczyki;
 • Hortensje;
 • lilie;
 • orchidee;
 • peonie;
 • róże;
 • tulipany;
 • fiołki;
 • fuksje;
 • chryzantemy.

Pomagają zarówno w sprawach sercowych, jak i w pracy. Wśród drzew szczególnie popularne są: oliwka, jesion górski, leszczyna i klon.

Latający świat

Jako znak powietrzny, Libra nie ma totemu w królestwie zwierząt w ogóle. Z kolei ptaki i owady będą ich najlepszym wcieleniem. Przecież owady i ptaki mają skrzydła, które postrzegamy jako pragnienie wolności i kreatywności! Tak więc wszyscy skrzydlaci są trochę związani z przedstawicielami tej konstelacji zodiaku. Za najpotężniejsze symbole uważa się:

 • motyle;
 • pszczoły;
 • ważki;
 • gołębie;
 • kolibry;
 • łabędzie;
 • sokoły.

W zasadzie można dawać ozdoby w postaci skrzydeł, bez konieczności określania do kogo należą. Skrzydła pomagają dosłownie "przelecieć" nad wszelkimi przeszkodami i zapewniają regularne otrzymywanie miłych niespodzianek. Kolczyki lub wisiorek, a może oryginalny pierścionek - skrzydełka? To zależy od ciebie.

Jak zwykle biżuteria, która jest amuletem, wymaga specjalnego traktowania. Jeszcze raz uwaga: kupowanie amuletów dla osoby, która nie wierzy w ich moc - nie jest najlepszym pomysłem. Podobnie, nie żartuj z talizmanów, jeśli nie rozpoznajesz ich działania. Uwierzcie mi, takie żarty mogą was drogo kosztować. Jednak spokojny, pełen szacunku stosunek do talizmanu, zwracanie się do niego o pomoc i utrzymanie w czystości (nie tylko fizycznej, ale i energetycznej) - jest bezpośrednią drogą do realizacji najbardziej skutecznego oddziaływania. Mówiąc prościej, to właśnie w tym przypadku Twoja ochrona będzie maksymalna.