Najnowsze artykuły

Trendy w biżuterii na lato 2022 r.

W 2022 roku wszystko wydaje się być modne! Na wybiegu style są jednocześnie inspirowane latami 50-tymi, 70-tymi, 80-tymi, 90-tymi i retro-futuryzmem Y2K...

Czytaj Więcej

Przyjaźń z kamieniami: jak poprawić energię swojego domu za pomocą minerałów

 • Aspekty, które rozpoczynają związek z klejnotami
 • "Przebudowa kamienia": jak minerały i pomieszczenia są ze sobą połączone
  • Hol wejściowy
  • Kuchnia
  • Pokój dzienny
  • Pokój dziecięcy
  • Sypialnia
  • Łazienka
  • Balkon lub taras

Henry Louis Mencken, amerykański eseista i dziennikarz, powiedział kiedyś: "Dom to miejsce, gdzie duże jest małe, a małe jest wielkie". To dość rzadki cytat, który jest echem znanej mądrości ludowej "mój dom jest moją twierdzą". Nasze rodzinne gniazdo to miejsce, do którego wracamy, gdy nie mamy dokąd pójść. Miejsce, gdzie zawsze jesteśmy mile widziani i gdzie nawet mury się goją. Nasi przodkowie umiejętnie wykorzystywali każdą okazję, aby poprawić energię w domu i kamienie amuletów byli bardzo dobrzy w tym zadaniu. Z czasem starożytna chińska filozofia Feng Shui została dodana do nauk o kamieniach, wraz z kilkoma pokrewnymi naukami. Tak narodziła się terapia kryształowa.

Zapewne wiesz, że kamienie naturalne są kumulatorami energii. Są one w stanie gromadzić w sobie zarówno pozytywne, jak i negatywne cechy. A kiedy się zgromadzi - hojnie oddawać zgromadzone środki tym, którzy są blisko nich. Specjaliści Gold.ua specjaliści nauczą Cię, jak wybrać klejnoty do domu tak, że służą one nie tylko jako jasny dekoracji, ale także przyczyniają się do dobrego samopoczucia i dobrobytu gospodarstwa domowego. Ucząc się podstawowych praktyk terapii kryształami, będziesz w stanie samodzielnie strefować swój dom. Tak, aby wszystko w Twoim domu było "feng shui".

Aspekty, od których zaczyna się związek z klejnotami

Harmonia jest naszym ostatecznym celem. Aby osiągnąć harmonię w domu, przeciętny człowiek powinien przebrnąć przez góry literatury i wypróbować wiele metod, z których niektóre są zupełnie bezsensowne. Ale dla klienta największego w kraju biżuteria supermarket online, aby zrozumieć tę kwestię będzie o wiele łatwiejsze. Ponieważ zebraliśmy dla Ciebie wszystkie niezbędne informacje w jednym miejscu. A my proponujemy zacząć od podstaw - od uniwersalnych zasad, na których warto się oprzeć, zaprzyjaźniając się z kamieniami półszlachetnymi.

 1. Światło jest wyzwalaczem dla klejnotów. Bez światła słonecznego klejnoty nie oddadzą energii, którą zdążyły w sobie zgromadzić. Dlatego wszelkie kamienie używane w domowych wnętrzach powinny być przechowywane w dobrze oświetlonych miejscach. Jeśli umieścilibyście kamienie w ciemnym miejscu, na przykład w szafie lub na odległej półce, która w świetle dziennym jest słabo oświetlona, nie będziecie mogli skorzystać z takiej aranżacji.
 2. Bezpośrednie światło słoneczne jest niebezpieczne dla kamieni. Można by powiedzieć, że ta zasada jest całkowitym zaprzeczeniem poprzedniej, ale tak nie jest. W rzeczywistości potwierdza to tylko, że we wszystkim trzeba znaleźć równowagę i w żaden sposób nie eliminuje zasady numer jeden. Niektóre kamienie szlachetne są negatywnie dotknięte przez bezpośrednie światło słoneczne. Kamienie po prostu blakną, gdy są wystawione na działanie światła przez dłuższy czas. Przezroczyste minerały, z drugiej strony, mogą nawet zapalić się, jeśli są wystawione na działanie słońca. Wniosek jest prosty: parapet nie jest odpowiednim miejscem do przechowywania klejnotów.
 3. Kierunek energii zależy od kształtu kamienia. Oczywiste, prawda? Jeśli klejnot jest idealnie okrągły, będzie równomiernie rozprowadzał zmagazynowaną energię twórczą. Jeśli jest opływowy, kieruje zmagazynowaną energię w różnych kierunkach. Inaczej jest z "wewnętrznymi" klejnotami z fasetami i narożnikami: to właśnie fasety wybierają drogę pozytywnej energii. W związku z tym, bazując na tej wiedzy, możesz obrócić kamień produkt w wybranym kierunku.
 4. Kamienie, które gromadzą energię domową muszą być oczyszczone. I ta procedura powinna być regularna. Regularność można ustalić samemu. Jeśli w Twoim domu nie było żadnych zakłóceń, wystarczy raz na pół roku umyć pod bieżącą wodą "akumulatory" energii. Jeśli doszło do zakłóceń, kamienie należy na jakiś czas (co najmniej kilka godzin) "namoczyć" w słabym roztworze soli. To wystarczy, aby zniweczyć pamięć o klejnotach.
 5. Kamienie, które trzymasz w domu, na pewno Ci się spodobają. To nie działa w żaden inny sposób. Jeśli kamienna figurka została podarowana niewłaściwej osobie lub w niewłaściwym miejscu, jeśli nie podoba ci się wizualnie, jeśli uważasz, że produkt jest negatywny, lub po prostu całkowicie obojętny dla niego, lepiej jest przekazać wewnętrzną rzecz. To nie przyniesie ci nic dobrego. W negatywnym nastawieniu lub obojętności wobec kamienia po prostu blokujesz kanały energetyczne, przez które minerał dzieli się ze światem zewnętrznym nagromadzoną pozytywną energią. I po co ci kamień, jeśli nie jest on niczym więcej niż drobiazgiem?
 6. Efektywność kamienia trzymanego w pudełku wynosi zero. Ta zasada jest echem zasady numer jeden, która mówi, że kamienie szlachetne powinny być skąpane w świetle słonecznym. Przechowywanie energetycznie potężnych kamieni zaprojektowanych, aby poprawa energetyczna domuróżni się od zasad przechowywania biżuterii z minerały. Jeśli te ostatnie są bardzo pożądane do przechowywania w szkatułce, pierwsze nie powinny być przechowywane w żaden sposób. W przeciwnym razie przestaną być aktywne.
 7. Lepiej jest podnosić poziom wibracji w domu stopniowo. To znaczy, że jeśli urządzisz jedno pomieszczenie zgodnie z zasadami krystaloterapii, drugie powinno być nieco opóźnione. Niech mieszkańcy najpierw przyzwyczają się do pierwszej porcji nowych wibracji, które pochodzą z klejnotów. Następnie można dodać drugą porcję. Potem trzeci. W ciągu sześciu miesięcy lub dłużej, będziesz w stanie stworzyć gniazdo rodzinne "feng shui".
 8. Powiedz członkom swojej rodziny o tym pomyśle. Nigdy nie zaczynaj samodzielnie dekorować domu kamieniami bez poinformowania o tym rodziny. Wasi bliscy mają prawo wiedzieć o nadchodzących zmianach energetycznych wokół nich. Aby podświadomie nie odrzucać tworzenia minerałów.

Jeśli te zasady są dla Ciebie jasne i proste, to możesz śmiało przejść do następnego etapu - praktycznej organizacji przestrzeni życiowej zgodnie z prawami terapii kryształami. Miejmy nadzieję, że pytanie o czy można trzymać kamienie w domu czy nieMamy nadzieję, że pytanie o to, czy można trzymać kamienie w domu, zostało już w zasadzie odrzucone - nawet jeśli pierwotnie było to pytanie. Teraz już wiesz na pewno, że takie sąsiedztwo jest nie tylko dopuszczalne, ale wręcz zalecane. A żeby móc wycisnąć maksimum korzyści z przyjaźni z minerałami, należy odnieść się do konkretnych zaleceń: które kamienie w jakich pomieszczeniach będą najbardziej przydatne.

Stone redesign": jak minerały i pomieszczenia są połączone

Być może nie wiedziałeś, ale zgodnie z filozofią feng shui i kryształoterapii w szczególności, każdy pokój w domu ma swój własny, bardzo specyficzny cel. Dlatego też zalecane kamienie do danego pomieszczenia to nie jakiekolwiek minerały, ale określone minerały: takie, które pomagają wypełnić ideę pomieszczenia i jego funkcję.

Hol wejściowy

Funkcja: Aby chronić współlokatorów przed niskimi wibracjami.

Przedpokój lub korytarz to pierwszy punkt wejścia dla gości do Twojego domu. Zarówno niechciane, jak i niepożądane. Oznacza to, że w tym pomieszczeniu spotykają się wszystkie rodzaje energii - zarówno wysokie, jak i niskie. Dobry hol wejściowy, zgodnie z zasadami feng shui powinien być wybredny, odfiltrowując niskie energie i pozwalając im przejść do reszty domu. Jeśli nie jest łatwo odfiltrować niskie energie, przedpokój powinien przekształcić je w energię twórczą.

 • Kwarc. Energia kamieni.Kwarc, który należy do tej grupy minerałów, najlepiej nadaje się do przedpokoju. Istnieje wiele rodzajów kwarcu, w tym kwarc różowy i rutyl. Ale są też jaspis, karneol i awenturyn, który jest tak uwielbiany przez fashionistki. W zasadzie każdy istniejący kwarc nadaje się do energetycznego tła korytarza. Ale kryształ górski jest uważany za najlepszy wybór. Eksperci zalecają postawienie go na półce w przedpokoju. Zanim jednak zostawisz tam kryształ na stałe, upewnij się, że światło słoneczne może do niego dotrzeć. W przeciwnym razie kamień, jak pamiętacie, będzie tylko ornament ..
 • Obsydian. Obsydian potrafi przekształcić każdą, nawet najbardziej destrukcyjną energię. Jest to kamień, który powinien witać każdego, kto wchodzi do Twojego domu. Dlatego jest bardzo wskazane aby minerał ten lub jego statuetka były umieszczone tuż przed drzwiami wejściowymi. Nie z boku, nie obok, ale przed nim. Jest to jedyny sposób, aby jak najlepiej wykorzystać transformację nieruchomości z obsydianu dla dobra twojego rodzinnego gniazda.

Przy okazji, nie ma znaczenia, jaką formę kamienia szlachetnego wybierzesz dla swojego wnętrza. Energia kamienia nie ma z tym nic wspólnego. Dom może być używany i minerały w ich naturalnej postaci, i produkty z nich. Przez produkty w tym przypadku rozumiemy biżuterię, oraz figurki, zaprojektowane specjalnie po to, aby uszlachetnić przestrzeń wnętrza.

Kuchnia

Funkcja: Właściwe wykorzystanie energii "żywności"

Wykorzystanie energii "żywności" jest złożoną koncepcją, która pociąga za sobą wiele rzeczy. Obejmuje ona maksymalne wykorzystanie pożywienia, optymalne wykorzystanie organów przewodu pokarmowego oraz poprawę nastroju w trakcie i po posiłku. Zadaniem kuchni jest dbanie o to, aby jedzenie przynosiło Państwu korzyści i przyjemność. Faktem jest, że kiedy osoba siada przy stole i zaczyna jeść śniadanie, obiad lub kolację, jest całkowicie zrelaksowany. W konsekwencji stają się bezbronni w obliczu negatywnej energii. Kamienie kuchenne mają za zadanie chronić jedzącego i wprawiać go w pozytywny nastrój.

 • Kalcyt. I to nie byle jaki kamień, ale wyłącznie żółty. Ten kamień jest odpowiedzialny za dobry nastrój osoby, która zasiada do stołu lub przygotowuje jedzenie. To ostatnie jest szczególnie ważne, biorąc pod uwagę fakt, że domowy posiłek jest doskonałym źródłem energii. Nie bez powodu mówi się, że powinno się jeść potrawy przygotowane przez najbliższych. Nawet jeśli jesteś na diecie. Ponieważ daje nam pozytywną energię, którą włożył w to danie jeden z naszych bliskich.
 • Carnelian. O ile w przedpokoju można i należy stosować każdy rodzaj kwarcu, o tyle w kuchni można stosować tylko jedną konkretną odmianę - karneol. Pomaga to bowiem w pełni rozwinąć smak pokarmu, tak aby osoba, która go spożywa, mogła czerpać z niego jak najwięcej przyjemności. Po drugie, karneol przyczynia się do stworzenia tzw. odżywczego efektu wellness w pomieszczeniu, który wpływa nie tylko na zdrowie, ale także na umysł osób przebywających w domu. Tym samym determinując po części życie gospodarstw domowych.

Wibracje karneolu i żółtego kalcytu przyczyniają się do dobrego trawienia pokarmów i usuwania toksyn z organizmu. Przy podejmowaniu decyzji, gdzie umieścić te minerały w domu, należy wiedzieć, że trzeba zobaczyć klejnoty, aby je najlepiej. Jeśli położysz karneol lub kalcyt na najwyższej półce w szafce kuchennej, nie będziesz miał z nich wiele pożytku. Optymalnym miejscem jest stół, na którym spożywasz posiłki. Najlepiej w pobliżu solniczki i pieprzniczki lub w pobliżu uchwytu na serwetki. Najogólniej rzecz ujmując, powinien być umieszczony w pobliżu tych elementów kuchni, które stale znajdują się w polu widzenia podczas jedzenia.

Również eksperci w dziedzinie terapii kryształami, którzy badali kamienie amuletowe dla domu od A do Z, polecam wybierz Minerały, które mają opływowy kształt. Agresywne kontury karneolu i żółtego kalcytu są bardzo niepożądane. To samo dotyczy kamieni, które są cięte lub kształtowane tak, aby miały rogi. Za tym zaleceniem kryje się również ukryte znaczenie. Jeśli odczuwasz ból, skurcze lub napięcie w żołądku lub innym organie przewodu pokarmowego, minerał można podgrzać i przyłożyć do bolącego miejsca. Leczenie może pomóc w przyspieszeniu procesu gojenia. Jednakże, jeśli minerał jest w agresywnym lub kanciasty kształt, będziesz miał trudny czas, aby dostać go do pracy na bolącym miejscu. Jeśli zdecydujesz się spróbować, zamiast wyzdrowieć, nabawisz się rany, ponieważ rogi i nierówności na kamieniu będą bardzo nieprzyjemne.

Salonik

Funkcja: Skoncentruj i uaktywnij kreatywną energię

Przedpokój lub pokój dzienny to miejsce, w którym mieszka dusza domu. Przestronny i jasny, to tutaj cała rodzina zbiera się wieczorem, aby porozmawiać, omówić dzień pracy, zagrać w gry stołowe lub po prostu obejrzeć telewizję. Obłożenie w tym pokoju jest znacznie wyższe niż we wszystkich innych pokojach w domu. W związku z tym, Kamienie i ich energia w salonie są najbardziej potrzebne. Kamienie umieszczone w salonie również powinny być energetycznie szybkie. Wolne minerały energetyczne mogą doprowadzić całą rodzinę do zastoju. A to będzie miało odzwierciedlenie nie tylko w biznesie, ale także w relacjach interpersonalnych domowników między sobą.

 • Kryształ skalny. Minerał przyczynia się do zwiększenia wydajności energetycznej pomieszczenia. Uważa się, że ta odmiana kwarcu przekazuje do mieszkania ducha domu, który zamieszkuje dane pomieszczenie. Kryształ sprawi, że wszystkie twoje cele staną się łatwe do osiągnięcia, a wszystkie życiowe misje zostaną zrealizowane bez problemu, bez przeszkód. Jeśli chcesz, aby kryształ górski intensywnie wpływał na męża i żonę w tym samym czasie, powinieneś zainstalować podwójny minerał w salonie. Ogólnie rzecz biorąc, każda pionowa forma minerału wzmacnia twoje intencje i pragnienia, obraca je wokół własnej osi i czyni je tak potężnymi, jak to tylko możliwe.
 • Cytryn. Minerał ustanawia komunikację między gospodarstwami domowymi. Kryształowi terapeuci zalecają, aby statuetki z cytrynem były umieszczone obok kryształu górskiego. Idealnym rozwiązaniem jest użycie ozdób wykonanych zarówno z kryształu jak i cytrynu. Ten kamień, między innymi, przyciągnie do życia rodzinnego dodatkowe projekty finansowe i pozwoli na osiągnięcie zysków, o których wcześniej nie można było nawet marzyć.
 • Awenturyn. Kamień sprawia, że przestrzeń w salonie i w ogóle w domu staje się bardziej przyjazna i gościnna. Buduje relacje między ludźmi, którzy obserwują kamień dzień po dniu.
 • Rose Quartz. Minerał gasi agresję, czyni domowników bardziej życzliwymi wobec siebie i działa jak zaklęcie zapomnienia, pozwalając zapomnieć o urazach i pomagając wybaczyć bliskim. Kwarc różowy jest niezwykle przydatny dla osób starszych. Energicznie wzmacnia układ odpornościowy i zwiększa aktywność osób starszych. Kwarc różany może być stosowany we wnętrzu w dowolnej formie, ale dwa są uważane za zalecane:
  • Kształt kuliW tym przypadku lepiej jest użyć kilku kul kwarcowych, wstępnie umieszczając je w otwartej płycie dekoracyjnej;
  • kształt aniołaJeden z nich powinien być umieszczony w jednym rogu pokoju, a drugi - w przeciwległym, tak aby mógł mieć oko na współlokatorów.
 • Ametyst. Mówi się, że jest to jeden z najbardziej surowych minerałów. Symbolizuje siłę i samotność. Ametyst jest niezbędny w domu. Ale nie jest konieczne, aby trzymać go w salonie dzień po dniu. Ametyst jest zalecany do wyjęcia tylko wtedy, gdy rodzina przeżywa poważny smutek lub wielką stratę. Kamień pomaga w radzeniu sobie z udręką psychiczną i trudnościami psychologicznymi, które zawsze wiążą się ze śmiercią bliskiej osoby lub rozstaniem z nią. Minerały odnawiają wiarę w siebie i w życie, a także wzmacniają rodzinę i czynią ją bardziej przyjazną.

W zasadzie we wnętrzu salonu można wykorzystać niemal wszystko. kamienie domowe. Idealnym zastosowaniem różnorodnych minerałów jest stworzenie fontanny energii. Potrzebny będzie otwarty, ozdobny wazon lub naczynie. Możesz umieścić w nim swoje kamienie, niczym morskie kamyki, i umieścić je w widocznym miejscu. Goście pomyślą, że to tylko udana dekoracja. I tylko Ty będziesz wiedział, że jest to potężny talizman przeciwko negatywnościom.

Dziecko

Funkcja: Zapewnić, że dziecko dorasta w sposób kompetentny i zdrowie

Żłobek to pokój, który musi być dla Twojego dziecka modelem wszechświata, tylko w miniaturze. Tylko najbardziej pozytywne emocje i najlepszej jakości rzeczy muszą otaczać Twoje dziecko w pokoju dziecinnym. Wypełnienie pokoju powinno przyczynić się do rozwoju Twojego syna lub córki, nauki wiedzy, zabawnych gier i dobrego nastroju. Pomoże w tym kamienna "trójca":

 1. kwarc różowy: ten kamień jako pierwszy wnosi się do żłobka, ustawiając go w widocznym miejscu jeszcze przed powrotem dziecka i matki z oddziału położniczego lub zaraz po ich powrocie;
 2. cytryn: jest to główny minerał do wystroju pokoju dziecięcego, jest on dodawany do kwarcu różowego, gdy właściciel pokoju skończy dwa lata;
 3. fluoryt: minerał jest trzecim w zestawie kamieni przedszkolnych i wchodzi do pokoju, gdy okruszek idzie do szkoły, czyli zaczyna zdobywać wiedzę.

Ale pamiętaj: Zanim umieścisz minerały w bezpośredniej bliskości swojego spadkobiercy, swojej córki lub syna, powinieneś zostać poinstruowany. Optymalne miejsce dla minerałów znajduje się na górnej półce. W wieku pięciu lub sześciu lat można przenieść kamienie bliżej biurka lub stołu do pracy dziecka.

Sypialnia

Funkcja: Zapewnia zdrowy sen i utrzymuje energię seksualną

Sypialnia to święte miejsce dla człowieka. Albo dla dwóch osób, czyli pary. W zależności od tego, czy masz partnera lub teścia, czy też jeszcze nie. Sypialnia musi być wypełniona atmosfera relaksu i przyjemności. A oprócz wyśmienitego seksu, wewnętrzna przestrzeń pokoju powinna również sprzyjać dobrej jakości snu. Dlatego postaraj się wnieść do świętego pokoju następujące minerały:

 • Labrador - Odpowiada za zdrowy sen, eliminuje zaburzenia w nocy i bezsenność; lepiej postawić go przed łóżkiem, aby zawsze był w zasięgu wzroku;
 • piropa - naturalny kryształMówi się, że Pyrope może pomóc w płodności, dlatego podczas świąt kładzie się go na brzuchu lub pod poduszką, aby nie przeszkadzał, ale spełniał swoją rolę.

Pyrope jest bardzo intymnym kamieniem. Najlepiej, żeby nikt poza wami dwoma nie dotykał go. Nie jest też wskazane dotykanie go bez celu. Ale dobrze jest patrzeć na niego przy świetle księżyca, kiedy jesteś w łóżku z ukochaną. Przy okazji, aby uchronić piropę przed niepotrzebnym dotykiem, można ją trzymać w pudełku na biżuterię z dodatkami i wyjmować wieczorem. Energia złotej biżuterii nie wpłynęłoby w żaden sposób na minerał.

Łazienka

Funkcja: oczyszczanie energetyczne

Łazienka i toaleta (niezależnie od tego, czy są to dwa pomieszczenia, czy jedno wspólne) mają za zadanie oczyszczać organizm, wewnętrznie i zewnętrznie. Kamienie, które są używane do dekoracji energii w tych obszarach domu są również przeznaczone do czyszczenia, tylko nie ciała, ale przestrzeń powierzona im.

 • Akwamaryn. Wzmacnia oczyszczającą moc wody. Pozwala płynowi usunąć z ciała zarówno brud, jak i zmęczenie, pozbyć się nagromadzonego stresu i obciążeń emocjonalnych. Kamyczki akwamarynowe są doskonałą opcją do dekoracji łazienki i poprawy tła emocjonalnego. Są one sprzedawane w sklepach, więc można je znaleźć bez problemu. Zdobądź ładny wazon, wypełnij go kamykami - i umieść w widocznym miejscu. Włóż akwamaryn do wody podczas kąpieli. Upewnij się jednak, że nie wyląduje w odpływie.
 • Marmur. Biały jest najlepszy. Sprzyja samooczyszczaniu się łazienki. Kamień ten można również łatwo znaleźć w sklepach z artykułami dekoracyjnymi. Eksperci w dziedzinie terapii kryształowej zalecają umieszczenie dwóch lub trzech marmurowych granulek w rogu łazienki, ale nie w tym, który jest zasłonięty meblami, ale w tym, który jest na widoku. Bardzo ważne jest, aby regularnie czyścić kamienie marmurowe, ponieważ ich zadaniem jest przyciąganie brudu astralnego. I doskonale się z tego wywiązują.

Jeśli Twoja toaleta jest zainstalowana w oddzielnym pomieszczeniu od łazienki lub prysznica, możesz użyć tego samego marmuru, aby uszlachetnić przestrzeń wewnętrzną: kilka granulek w widocznym rogu będzie miało delikatny wpływ na energetyczne oczyszczenie, ale nie tylko.

Balkon lub taras

Funkcja: Interakcja energii z otoczeniem

Jeśli w Twoim domu znajduje się pomieszczenie, które komunikuje się z naturą, masz szczęście. Oznacza to, że świeża i czysta energia z zewnątrz może bez przeszkód przenikać do przestrzeni życiowej, czyniąc mieszkańców integralną częścią natury. To prawda, że za oknem Twojego tarasu, loggii czy balkonu koncentrują się najróżniejsze rodzaje energii: zarówno świeże, jak i nieświeże. Aby odfiltrować dobrą energię od destrukcyjnej, użyj następujących minerałów:

 • Unakite: Raczej rzadki kryształ, o którym wielu ludzi nawet nie słyszało; jest uważany za symbol płodności i zaprasza dobrobyt do domu z ulicy; takie kamienie feng shui gwarantują kwitnące życie, a żeby aktywnie pracowały dla dobra Twojego domu, zaleca się umieszczenie ich w doniczce z rośliną domową;
 • granit: ten minerał reprezentuje stabilność twojej rodziny; kilka kamieni brukowych leżących w widocznym miejscu na tarasie lub loggii pomoże zakotwiczyć energię ziemi w twoim domu i zamieni się w twoje połączenie z rzeczywistością; granit najlepiej umieścić na podłodze jako symbol zakotwiczenia i ziemskiej ścieżki, którą zmierzasz w zdecydowanie dobrym kierunku.

I jeszcze quiz: czy wybierając minerały do swojego domu powinieneś kierować się znaki zodiakuCzy powinieneś wybrać minerały do swojego domu w oparciu o znaki zodiaku, pod którymi urodzili się członkowie Twojej rodziny? Oczywiście, że można myśleć nieszablonowo. Ale niekoniecznie. W końcu nie wybierasz osobistego talizmanu, ale talizman rodzinny. I to nie tylko jeden, ale kilka naraz. Jeśli się rozejrzeć, większość kamieni urodzonych w głębi naszej planety to kwarc. A kwarc, jak wiemy, należy do grupy minerałów uniwersalnych, które pasują każdemu bez wyjątku.