Najnowsze artykuły

Trendy w biżuterii na lato 2022 r.

W 2022 roku wszystko wydaje się być modne! Na wybiegu style są jednocześnie inspirowane latami 50-tymi, 70-tymi, 80-tymi, 90-tymi i retro-futuryzmem Y2K...

Czytaj Więcej

Przewodnik po wyborze kolczyków z zawieszką: Eksperci Gold.ua polecają

 • Odniesienie historyczne
 • Kto czego chce: różne modele kolczyków podłużnych
  • Typ pierwszy: podłużne kolczyki
  • Typ drugi: kolczyki z zawieszką
 • Kolczyki z wisiorkiem a typ twarzy: test kompatybilności
 • Zasada łączenia kolczyków z wisiorkami z inną biżuterią
 • Kolczyki z wisiorkiem w stroju: modne opcje wyglądu
  • Rozciągliwy
  • Frędzle
  • Teardrops
  • Geometria
  • Wodospady
  • Świeczniki

Aktorki, piosenkarki, blogerki, politycy i większość zwykłych dziewczyn bez statusu gwiazdy, ale z nienagannym gustem wiedzą, że kolczyki z wisiorkiem są najpopularniejszym typem biżuterii noszonym w uszach. Dzięki takim produktom można skorygować niedoskonały owal, stworzyć odniesienie wieczór podkreślać wyrafinowanie i kobiecość nawet w miejskim, swobodnym stroju. A czy wiesz, że, jak nosić długie kolczykiJak je dobierać i z czym łączyć, aby uzyskać oszałamiający wizerunek, godny miana gwiazdy stylu straight?

Informacje historyczne

Kolczyki z wisiorkiem są uważane za jeden z najbardziej starożytnych typów biżuterii znalezionych przez archeologów na terenie współczesnej Europy. W dawnych czasach dostępność takich produktów była bardzo ograniczona. Podobnie jak inne elementy biżuterii wykonane ze złota lub srebra. Biżuteria nie była jeszcze uważana za towar luksusowy, a metale szlachetne były dostępne tylko dla bogatych i wpływowych. (Możemy więc śmiało założyć, że żyjemy we wspaniałych czasach).

Renesans przyniósł kolczykom nową falę popularności. Wystarczy spojrzeć na obrazy artystów tego okresu, by zrozumieć: renesansowe damy wszędzie ozdabiały się kolczykami o imponującej długości. To właśnie dzięki temu, niektóre z wyrobów jubilerskich wykonanych przez włoskich rzemieślników miały zaszczyt pojawić się na płótnach prawdziwych guru sztuki pięknej.

Do XVII wieku wydłużone kolczyki stały się niezwykle popularne we Francji. A różnorodność takiej biżuterii wzbogacona została o kolczyki zwane girandolami. Były naprawdę ogromne. Część ruchoma takich akcesoriów wykonana była najczęściej z bursztynu. Rzemieślnicy użyli dużej ilości kamieni i w efekcie powstała imponująca, ale bardzo ciężki model. Takie kolczyki wymagały od kobiety siły woli i wytrwałości, aby wyjść publicznie. I silny płatI silny płat, oczywiście.

Wiek XVIII jest pamiętany przez naukowców badających historię kolczyków wiszących jako miejsce narodzin kolczyków zwanych "briolettes". Jest to kolejny dość stary typ biżuterii, w którym ruchomy element jest zamocowany w specjalny sposób, aby umożliwić mu obracanie się wokół własnej osi. Bliżej dziewiętnastego wieku, ozdobne Rokoko rozluźniło swój uścisk i ustąpiło miejsca klasycyzmowi. Dziewczęta wybierały raczej dyskretne kolczyki z wisiorkiem i coraz częściej decydowały się na srebro, które w tym czasie stało się już sławne na całym świecie dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym i uzdrawiającym, graniczącym z czystą magią.

Kto co chce: różne wzory kolczyków

Przed udzieleniem odpowiedzi na pytanie, komu pasują długie kolczykiZanim odpowiemy na pytanie o to, komu dobrze pasują długie kolczyki, warto wiedzieć, jakiego rodzaju kolczyków szukamy. Kolczyki z wisiorkami mogą być różne. Niektórzy myślą o klasycznych kolczykach wiszących, które czasami nazywane są kolczykami z wisiorkiem - ponieważ jedna krawędź biżuterii wystaje ponad płatek ucha. Niektórzy uważają, że długie kolczyki to po prostu żyrandole, czyli biżuteria żyrandolowa odpowiednia na czerwony dywan lub imprezę charytatywną (a już na pewno nie na co dzień). Istnieje wiele wariantów. A każdy z nich różni się wieloma cechami. Zacznijmy od nich.

Podzielmy tymczasowo wszystkie istniejące długie kolczyki na dwa rodzaje. Pierwszym z nich są te modele, które posiadają ruchomy element, czyli biżuteria z zawieszkami. Drugi typ to długie kolczyki, które nie posiadają zawieszek. Najprościej mówiąc, kolczyki z wisiorkiem to elementy ozdobione podłużnym kamieniem trwale i nienaruszalnie umocowanym w kompozycji elementu biżuterii. A te kawałki z ruchomymi ozdobami biżuteryjnymi przymocowanymi do podstawy, które zaczynają się poruszać podczas chodzenia, kołysząc się z boku na bok i odzwierciedlając ruchy osoby noszącej.

Typ pierwszy: podłużne kolczyki.

Kiedy my wybierz długie kolczyki Kiedy wybieramy długie kolczyki do noszenia na co dzień, jest to najczęstszy wybór. Powód jest prosty: dłuższe modele są prawie zawsze wykonywane w bardziej klasycznej i mniej charyzmatycznej formie. Są one bardziej niedopowiedziane. Może mniej rzuca się w oczy, ale do codziennego noszenia jest to raczej absolutny plus niż warunkowy minus. Podłużne kolczyki, z reguły, uzyskują swój podłużny kształt dzięki jakiemuś niełamliwemu elementowi biżuterii. Może to być wydłużony kamień lub podobnie ukształtowaną koronkę z metalu szlachetnego.

Takie kolczyki nie mogą być zbyt długie, ponieważ istnieją obiektywne ograniczenia projektowe. Wśród modeli takiej biżuterii można jednak bez problemu wybrać zarówno wersję dzienną, jak i wieczorową. Nie są pompatyczne, ale nadają się na kolację w gronie kolegów lub na urodziny firmy, na których nie ma strojów za kilkaset tysięcy dolarów. Modele "dzienne" są często wykonane w całości z metalu. A te warunkowe "wieczorowe" są prawie zawsze inkrustowane. Do ozdabiania takich kolczyków jubilerzy często używają małych kamieni w dużych ilościach, a nie jednego czy dwóch sztuk.

Typ drugi: kolczyki wiszące

Kolczyki wiszące na co dzień.uważają eksperci, ...ale w zależności od modelu. Generalnie jednak wszystko zależy od modelu biżuterii. Jeśli kawałki są miniaturowe, można je nosić w święto i w spokoju, bez pretensji do bycia w centrum uwagi. Dziś jednak bardziej interesuje nas biżuteria na wielką skalę - kolczyki, które od razu przyciągają zachwycone spojrzenia do osoby ich nosicielki.

Kolczyki twist składają się z dwóch głównych elementów. Rdzeń kolczyka to metalowa baza z zamek i miniaturowy zawias. Druga część to element ruchomy, który jest zamocowany w pętli tak, aby mógł się poruszać zgodnie z ruchami osoby noszącej.

W ramach drugiego typu kolczyków wiszących można wyróżnić kilka podtypów. Należą do nich na przykład wspomniane żyrandole: bogate w dekoracje i obszerne modele, które ze względu na swoją samowystarczalność najlepiej nosić same (bez naszyjników, tiar, masywnych pierścionków i innej charyzmatycznej biżuterii). Kolczyki z łańcuszków również są w tym stylu. Mogą być one wykonane w formie klasycznych broszek, gdzie każdy element zawiera tylko jeden łańcuszek. Mogą też być wykonane w formie zawieszek z kilku łańcuszków. Szczególnie ładnie prezentują się modele, w których łańcuszki zebrane są w frędzle. Można patrzeć, jak takie złote lub srebrne frędzle kołyszą się w uszach bez końca, jak ogień i woda.

Istnieje również sporo modeli biżuterii etnicznej, które należą do drugiego typu kolczyków z wisiorkiem. Są to na przykład kolczyki cygańskie lub modele stylizowane na cygańskie etnicznie. Ogólnie rzecz biorąc, kolczyki, które od wieków noszone są przez kobiety Orientu, są prawie zawsze klejnotami z dużym ruchomym elementem. Tańsze modele mają francuskie zapięcie lub pętelkę. Jednak droższe modele są prawie zawsze zapinane na angielski zamek dla większego bezpieczeństwa. Ponieważ kolczyk o znacznej wadze i objętości może być łatwo zgubiony.

Kolczyki z wisiorkiem a typ twarzy: test kompatybilności

Wszyscy znamy takie stereotypy:

 • Jeśli twarz jest okrągła, dziewczynka ma przeciwwskazania do biżuterii z okrągłymi elementami;
 • Jeśli twarz jest kwadratowa, nie ma kątów prostych na biżuterii;
 • dziewczyny z owalny Podłużne kształty kolczyków są surowo zabronione - i tak dalej.

Jeśli się przyjrzeć, w każdym z powyższych stwierdzeń jest trochę prawdy. Jeśli jednak sięgniesz nieco głębiej, to wśród nowoczesnych modeli kolczyków z wisiorkiem z łatwością znajdziesz opcje, które będą pasować nawet dziewczynom o owalnej twarzy. A dla reszty z nas jeszcze bardziej. Nie wierzysz nam? Udowodnijmy to.

 1. Okrągła twarz. Wyzwaniem dla kolczyków, które sąsiadują z taką twarzą, jest lekkie wydłużenie, a w żadnym wypadku zaokrąglenie. W związku z tym obraz z długimi kolczykami w tej sytuacji będzie prawdziwym wybawieniem. O innych typach kolczyków nie będziemy nawet mówić. Panie o pyzatej twarzy będą odpowiednie nawet do takich kolczyków z wisiorkiem, które są ciągiem kulek lub kółek umieszczonych pod sobą, lub metalowych czy mineralnych. Ale prawdę mówiąc, warto zauważyć, że te opcje nie są wyraźnie pierwsze pozycje w górnej części wydłużonej biżuterii dla okrągłej twarzy.
 2. Owalna twarz. Idealny owal twarzy to prawdziwy dar dla przedstawicielki płci pięknej. Przynajmniej, bo do idealnego owalu twarzy pasuje każda biżuteria. A co za tym idzie, absolutnie każdy model kolczyków z wisiorkiem.
 3. Wydłużony owal twarzy. Co innego, gdy owal twarzy jest nadmiernie wydłużony, a jego długość znacznie przekracza umownie idealne proporcje. W tym przypadku należy wybrać kolczyki z okrągłymi elementami ruchomymi lub biżuteryjne ozdoby w kształcie kropli (wąskie u podstawy i szerokie na samym końcu). Takie modele, nie wyróżniające się jednolitą szerokością produktów, przeniosą akcent z wydłużonej twarzy na jej własną formę, a tym samym optycznie powiększą niedoskonały owal.
 4. Kwadratowa twarz. W tym przypadku również warto zastosować metodę z przeciwieństwa. Jeśli idealne koło, mamy z powodzeniem zneutralizowane rogi, kanciasty kwadrat łatwo skorygowane przez zaokrąglone elementy. Dziewczyny z kwadratową twarzą kształt Kolczyki w kształcie koła, owalu, trapezu (ale tylko zaokrąglonego, bez ostrych kątów) są najlepszym wyborem dla kwadratowej twarzy. Zaleca się, aby szerokość kolczyka była mniejsza niż jego długość. Taki model będzie uważany za idealny do korekcji twarzy kwadratowej. Z warstwowych łańcuchów i kolczyki w kształcie kropli w takich sytuacjach, przy okazji, to lepiej odmówić. Nawet jeśli model jest niesamowicie atrakcyjny i bardzo Ci się podoba. Faktem jest, że takie modele nie mają możliwości korygowania kształtu. Dlatego ich obecność raczej pogorszy niż poprawi wizerunek.
 5. Trójkątna twarz. Twarz w kształcie odwróconego trójkąta wymaga równowagi. Można to zrobić za pomocą kolczyków z zawieszkami, które mają odwrotną formę, czyli kształt trójkąta foremnego. Przynajmniej w sposób konwencjonalny. Górne części tych kolczyków są znacznie węższe niż dolne. Kolczyki-wisiorki w formie kropli w tym przypadku, nawiasem mówiąc, zajmują pierwsze miejsca w polecanej czołówce.
 6. Twarz w kształcie pastylki. Cechami wyróżniającymi taką twarz są niskie czoło, szerokie kości policzkowe i podbródek, który prawie zawsze ma wąski czubek. Twarz znacznie zwęża się w kierunku podbródka. Dlatego też, głównym zadaniem kolczyków z wisiorkiem w tym przypadku jest złagodzenie tego ostrego zwężenia, uczynienie go mniej oczywistym, wizualne poszerzenie podbródka. Jest to doskonale osiągalne dzięki Długie kolczyki na każdy dzień.Długie kolczyki, które są okrągłe lub owalne, tzn. mają wyraźnie zaokrąglony kontur. Rogi na kolczykach z wisiorkami nie powinny być słowem "w ogóle", ale im więcej kółek i kulek będzie, tym lepiej.

Uważa się, że najbardziej uniwersalnym rodzajem kolczyków są cipki. Mówi się, że są miniaturowe i odpowiednie dla absolutnie każdego bez wyjątku. Aby wybrać kolczyki z wisiorkiem jest możliwe bez zwracania uwagi na kształt twarzy. W przypadku kolczyków z wisiorkiem oczywiście tak nie jest. Ale jeśli zagłębić się w katalog największego w kraju jubilerskiego megamarketu internetowego Gold.ua.można znaleźć wisiorki na każdą okazję. Również dla wszystkich kształtów twarzy.

Zasada łączenia kolczyków z wisiorkiem z innymi ozdobami na zdjęciu

Wybierając miniaturowe kolczyki, dziewczyna nie może panikować. W zasadzie z takimi "maluchami" łączy się wszystko: zarówno podobne malutkie modele, jak i większe akcesoria, przyciągające uwagę widzów. I tu pojawia się pytanie, Z czym nosić długie kolczykijest o wiele bardziej dotkliwa. Przynajmniej dlatego, że te pozycje Są samowystarczalne w pojedynkę. Z innymi dużymi akcesoriami nie radzą sobie: obraz okazuje się zbyt przeładowany. Ale również małe ozdoby w połączeniu z kolczykami - wisiorkami wyglądają nie zawsze atrakcyjnie. Czasami najlepszym rozwiązaniem jest zrezygnowanie z jakiejkolwiek biżuterii i noszenie tylko dużych kolczyków, aby wyjść w miejsce publiczne.

Jeżeli uważasz, że kolczyki z wisiorkiem są centralnym punktem Twojego wyglądu, to nie ma się nad czym zastanawiać: nie szukaj niczego większego, a jedna para kolczyków wystarczy, abyś wyglądała zniewalająco i olśniewająco, ale w sposób wyważony i harmonijny, który nie sprawi, że będziesz wyglądać przesadnie. Jeśli, z drugiej strony, nie akcesoriaJeśli uważasz, że nie możesz obejść się bez dodatków (a naprawdę tak się dzieje, na przykład, gdy suknia wieczorowa jest zbyt lakoniczna lub nie ma żadnego dekoru), przejdź od większych do mniejszych.

Większe w tym przypadku są kolczyki z wisiorkami, żyrandole lub obszerne danglery, które delikatnie kołyszą się z boku na bok. Mniejsze są wszystkie inne dodatki obecne w wieczorowej stylizacji. Ale pamiętaj: muszą być one mniejszym elementem, nie tylko formalnie. Idealny tandem kolczyki - wisiorki i innych produktów będzie możliwy do stworzenia tylko w przypadku, gdy te ostatnie nie będą udawać pierwszego miejsca, a staną się jedynie tłem, na którym wisiorki będą prezentować się jeszcze jaśniej i piękniej.

Biżuteria na szyi, nawiasem mówiąc, zaleca się odmówić, ponieważ będą one pociągać za sobą cukrowe uczucie zbędności. Ale minimalistyczne bransoletki i pierścionki, wręcz przeciwnie, są bardzo przydatne w tej sytuacji.

Kolczyki z wisiorkiem w stroju: warianty modnych stylizacji

I wreszcie ostatnie pytanie: Do czego pasują długie kolczyki strój? Zapewne domyślacie się, że w tym pytaniu jest wiele niuansów i że nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj biżuterii wybierzesz. A także od koloru kolczyków, objętości, wagi, struktury - i tuzina innych drobnych, ale ważnych czynników i cech. Zaczniemy więc od prostej prawdy: zasad, na które musisz zwrócić uwagę, jeśli kochasz kolczyki z wisiorkiem i nie jesteś gotowa zrezygnować z ich noszenia, nawet pod groźbą popełnienia błędu podczas stylizacji.

 1. Im większe kolczyki z wisiorkiem, tym mniej dodatkowych elementów biżuterii musisz mieć. I odwrotnie, im mniejsze kolczyki, tym na więcej kawałków tła możesz sobie pozwolić.
 2. Długie kolczyki to skuteczny sposób na wizualne wydłużenie szyi. Logicznie rzecz biorąc, osoby noszące łabędzią szyję nie powinny przesadzać z długością kolczyków. Dla nich lepiej jest zdecydować się na średniej długości wisiorki.
 3. Bardzo długie kolczyki z wisiorkami, które opierają się na ramionach lub obojczykach nie wydłużają szyi. Efekt wizualny okazuje się być wręcz odwrotny. Dlatego też model ten przeznaczony jest wyłącznie dla dziewczyn o średniej i okazałej długości szyi. Dziewczyny o krótkiej szyi są przeciwwskazane do noszenia tego typu akcesoriów.
 4. Masywne kolczyki z wisiorkami to towarzyszki szerokiej twarzy. A im bardziej imponująca jest szerokość owalu, tym bardziej masywne muszą być kolczyki, aby zrównoważyć rysy twarzy.
 5. Kolczyki z wisiorkiem, które sięgają do poziomu brody są uważane za standardową długość. Wszystko powyżej lub poniżej tej linii jest problematyczne z punktu widzenia stylizacji.

Istnieje również wiele różnych cech, które, w zależności od okazji, mogą być łączone z kolczykami z wisiorkiem. Istnieją dekolty w kształcie litery V, dekolty w łódkę, jak również dekolty w szpic, często spotykane w strojach wieczorowych. Ten rodzaj biżuterii jest prawdziwym must-have dla tych, którzy kochają tego typu biżuterię i gdzie obojczyki są odsłonięte, tworząc tym samym większe pole do popisu dla kolczyków z wisiorkiem.

Rozciągliwe kolczyki

Cecha. Druga nazwa dla tych kolczyków to danglery. Wyglądają one jak cienki łańcuszek (w rzadkich przypadkach kilka identycznych łańcuszków), który rozciąga się w poprzek płata.

Z czym łączyć: Z przewiewnymi tkaninami i jak najlżejszym wyglądem. Jeśli mówimy o sezonie letnim, w kolorystyce stroju powinny dominować pastele. Jednak w zimnych porach roku nie jest konieczne przestrzeganie tej zasady. Za pomocą umiejętnego połączenia wisiorków z ubraniami można stworzyć nieważki i kobiecy wizerunek.

Czego należy unikać: Wysokie fryzury stworzone przez prawa lat zerowych, warstwowe stroje (mimo ich aktualności), wysokie lub obszerne kołnierze, a także surowe wizerunki oparte na biurowym dress code.

Frędzle

Cecha. Frędzle to kolczyki, których ruchoma część przypomina szczotkę (często dużą, rzadziej małą). Może być wykonany z jednego lub kilku piór połączonych ze sobą, z kilkudziesięciu cienkich łańcuszków, z tkaniny, skóry lub koralików.

Z czym go łączyć: Z jedną z dwóch rzeczy: albo minimalizmem w najlepszym wydaniu, albo epatowaniem w najśmielszym wydaniu. Idealny strój dla kolczyków z frędzlami jest albo bardzo krzykliwy i jaskrawy, albo tak prosty i dyskretny jak to tylko możliwe.

Czego należy unikać: Przede wszystkim niedbałość przy tworzeniu stylizacji. Zwłaszcza jeśli chodzi o włosy. Modny niechlujny kok nie jest w stanie harmonijnie "brzmieć" obok takiego dodatku. Nie są to też dodatki wyrwane z różnych stylów.

Teardrop

Cecha. Smutna nazwa "teardrop" w rzeczywistości nie ma nic wspólnego ze smutkiem. Tak popularnie nazywane są kolczyki w kształcie kropli, które inkrustowane są naturalnymi minerałami (lub hodowanymi laboratoryjnie - nie o to chodzi).

Z czym iść: Z perfekcyjnymi fryzurami, wzorcowo ułożonymi włosami, wyrazistymi kształtami i garderobą przemyślaną w najdrobniejszych szczegółach. Arystokratki doskonale wiedzą, co mamy na myśli.

Czego unikamy: Imprezy, które przypominają rustykalne wesele lub wiejską dyskotekę w lokalnym klubie. Kolczyki z wisiorkiem w kształcie kropli wyglądają nie z tej ziemi w zestawieniu z każdym "nie z tej ziemi" elementem.

Geometria

Cecha. Geometryczne kolczyki zawsze wyróżniają się wyraźnymi kształtami, rozpoznawalnymi konturami i lakonicznymi materiałami. Do ich produkcji wykorzystuje się nie tylko metale szlachetne, ale również ekologiczne surowce. Na przykład naturalne drewno.

Z czym łączyć: Z minimalistycznym wyglądem, futurystycznymi elementami garderoby i etnicznymi ubraniami. Tylko nie myśl o łączeniu wszystkich powyższych stylów w jednym stroju.

Czego należy unikać: Surowe kroje w połączeniu z ciemnymi, nasyconymi tkaninami. W przeciwnym razie wykreowany wizerunek może okazać się zbyt drapieżny. I jest mało prawdopodobne, że jest to efekt, który chciałeś osiągnąć.

Wodospady

Cecha. Niektórzy mogą postrzegać te kolczyki jako rodzaj frędzli. Śmiało możemy uznać kolczyki typu waterfall za osobną kategorię. Tak naprawdę składają się one z cienkich łańcuszków, zebranych w bukiet. Ale w tym przypadku łańcuchy są o wiele bardziej w składzie akcesoriów niż frędzle. Dużo więcej. Tylko tyle, ile się da.

Z czym łączyć: Z totalną czernią, ubraniami inspirowanymi stylem retro i hollywoodzkim wyglądem: jasnym, charyzmatycznym i absolutnie wieczorowym.

Czego należy unikać: Wszystko inne, co nie zostało wymienione w powyższym akapicie. Zasada "Jak nosić długie kolczyki typ wodospadowy" jest ściśle regulowany. Jeden krok poza linię i czeka cię fiasko.

Świeczniki

Cecha. Są to również żyrandole: obszerne, bogato zdobione, podobne do panikala, z licznymi kryształami i tradycyjnym rozszerzeniem ku dołowi dzieła.

Z czym łączyć: Z minimalistycznymi sukienkami pozbawionymi wszelkich ozdób, albo ze strojami stylizowanymi na nowoczesny cygański szyk (ale tylko wtedy, gdy wiesz jak i masz jasne wyczucie granicy, za którą harmonia staje się dysharmonią).

Czego należy unikać: Proste, casualowe kombinacje, takie jak T-shirt i dżinsy, puchate stroje i rustykalne kokardy. W połączeniu z żyrandolami te ostatnie mogą dodać dziewczynie dodatkowej dekady. A nawet więcej niż jeden.

Czy jesteś zainspirowany? A teraz marsz, aby opanować nową wiedzę w praktyce i tworzyć świeże szykowne obrazy na święta i na co dzień!