Najnowsze artykuły

Trendy w biżuterii na lato 2022 r.

W 2022 roku wszystko wydaje się być modne! Na wybiegu style są jednocześnie inspirowane latami 50-tymi, 70-tymi, 80-tymi, 90-tymi i retro-futuryzmem Y2K...

Czytaj Więcej

Misja "Podkreśl indywidualność": wybór biżuterii dopasowanej do typu temperamentu

 • Optymistyczna sangwina: cała biżuteria świata
  • Charakterystyka temperamentu
  • Podstawowe zasady doboru biżuterii
 • Wybuchowy choleryk: biżuteria, która Cię uspokaja
  • Charakterystyka temperamentu
  • podstawowe zasady doboru biżuterii
 • Spokojny flegmatyk: Niektórzy potrzebują czegoś gorętszego.
  • Charakterystyka temperamentu
  • Podstawowe zasady doboru biżuterii
 • Imponujące melancholijne: Coraz bardziej cudowne
  • Charakterystyka temperamentu
  • Podstawowe zasady doboru biżuterii

Gdyby ktoś próbował stworzyć listę powodów, dla których przedstawicielki płci pięknej wybierają określone rodzaje biżuterii, byłaby ona bardzo długa. W rzeczywistości, dlaczego ktoś będzie nosić fantazyjne akwamaryn koktajl pierścień i ktoś inny będzie nosić subtelne mrożone pierścień? Osobliwości wyglądu i typu kolorystycznego, styl ubioru i status życiowy, porady astrologów i bioenergetyków - wszystko to wpływa na to, jaką biżuterię jesteśmy gotowi kupić i nosić bez zdejmowania.

Oczywiście, kobiety nie byłyby kobietami, gdybyśmy kierowały się wyłącznie logiką: musisz zgodzić się z tym, że czasami wybieramy biżuterię spontanicznie, w zależności od nastroju - dziś jesteś gotowa założyć długie, klapnięte kolczyki, jutro wolisz lakoniczny, dyskretny pierścionek. Jest jeszcze jeden sposób, który nie tylko pomoże Ci wybrać odpowiednią biżuterię, ale także zapewni Ci spokój ducha, który towarzyszy jej noszeniu. Czy kiedykolwiek próbowałaś wybrać biżuterię na podstawie swoich psycho-emocjonalnych kryteriów? Tak, tak, mówimy o typach temperamentu. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, teraz jest czas, aby zacząć!

Jak być może pamiętacie ze szkolnego kursu biologii, obecnie na świecie istnieją cztery typy temperamentu: flegmatyczny, choleryczny, sangwiniczny, melancholijny. Co to oznacza? Niektóre typy temperamentu mają określone reakcje na podobne wydarzenia, a te reakcje będą diametralnie różne. To prawda, ale psychologowie zastrzegają, że "czysty" temperament występuje u ludzi niezbyt często, zwykle jesteśmy mieszanką dwóch, a czasem trzech typów. Ale jest jeszcze dominant - i na nim redakcja Gold.ua i postanowiła się skupić.

Optymistyczny sangwinik: Cała biżuteria na świecie

Optymistyczne i przyjazne, jasne i łatwe na wzrost, otwarte na świat zewnętrzny i iść przez życie z piosenką. Sanguine wydaje się być pozytywną pozytywnością, do której często dążymy.

Charakterystyka temperamentu

Osoby te łatwo nawiązują znajomości, zwykle mają wielu przyjaciół, są aktywne i pracowite, łatwo włączają się w każdą nową działalność. To stuprocentowi ekstrawertycy, megakomunikatywni ludzie, którzy łatwo dostosowują się do każdych warunków. Nie rozwodzą się nad porażkami i zawsze wiedzą, że nawet na końcu najdłuższego tunelu pojawi się światełko.

Z zewnątrz wydaje się, że być sangwinik - powodzenia. Ale nikt nie jest doskonały, a sangwiniczni ludzie, którzy tak łatwo zaczynają związki, równie łatwo mogą je zakończyć. Konsekwencja nie jest ich najmocniejszą cechą, a sangwiniczni bliscy często muszą się wysilać, by przypomnieć sobie o tych rozproszonych ekstrawertykach. Niektórzy widzą w tym egoizm, inni po prostu rozsądną alokację swojej energii. Ale ważne jest również, aby pamiętać o drugiej stronie medalu: często to inni ludzie, a nie sam sangwinik, będą po drugiej stronie medalu. Nie czekaj na takich ludzi zapał w pracy lub nauki, jeśli wydają się nudne. Robiąc coś tylko dlatego, że tak ma być, albo ktoś powiedział, że tak nie będzie. Zapamiętywanie materiału i generowanie nowych pomysłów - jest to możliwe tylko wtedy, gdy działalność, w której sangwinik naprawdę lubi.

Być może jedną z najważniejszych cech sangwinika jest zdolność do kontrolowania swoich emocji. Tak, w ich życiu, zbyt, są problemy i straty, ale, w przeciwieństwie do przedstawicieli innych temperamentów, te problemy nie wyłączyć sanguine: kontynuują swój aktywny marsz przez życie z dumą w głowie.

Podstawowe zasady doboru biżuterii

Sanguine - prawdziwi eksperci od dobrej zabawy. Dobre jedzenie, ciekawe wycieczki, nowe znajomości - to wszystko ładuje ich akumulatory, a oni jak nikt inny umieją cieszyć się życiem. A wybieranie, kupowanie i noszenie biżuterii to też świetna zabawa, nie zgodzisz się z tym! Radośni i optymistyczni, sangwinicy uwielbiają wybierać i nosić biżuterię. I zrób to jasno, z gustem.

Dlatego też pudełko na biżuterię sangwinika zazwyczaj nie jest zamknięte - i z powodu ilości biżuterii, i z powodu ciągłej chęci noszenia czegoś nowego. Najczęściej można spotkać sangwiniczne, dosłownie roztrzepane dodatki do biżuterii: wielowarstwową biżuterię wymyśloną właśnie dla nich. Niepokorni wesołkowie wiedzą: jeśli nie lubisz biżuterii - nie jest to powód, by przekazywać ją ukochanej dziewczynie lub, co gorsza, smucić się. Po pierwsze, takie osoby mogą łatwo zakochać się w starej biżuterii na nowo, a po drugie, równie łatwo jest oddać ją do rzemieślnika i poprosić o przerobienie.

Styl. Nudna klasyka jest tym, co najbardziej odpowiada sangwinikom. Minimalistyczna, elegancka biżuteria często wydaje się zbyt powściągliwa dla żywiołowych mężczyzn. Preferują masywne produkty, duże elementy, geometryczne kształty. Przedstawicielki tego typu temperamentu rzadko poprzestają na jednym czy dwóch egzemplarzach biżuterii. Nowoczesny trend warstwowości, w którym dziewczyna ozdabia się kilkoma łańcuszkami lub bransoletkami o różnej długości i grubości, doskonale do nich pasuje. Głównym zagrożeniem dla nich jest zbytnie przesadzenie z ilością dodatków lub wybór bardzo jaskrawej biżuterii, która może nie pasować do sytuacji. Dlatego zadaniem osób sangwinicznych jest próba opanowania się i krytycznego spojrzenia przed wyjściem z domu. Jednak z wyczuciem stylu i harmonii są one zazwyczaj w porządku, więc nie jest to szczególnie trudne.

Metale. Energetyczny sangwinik, którego biżuteria może być bardzo różnorodna, często wybiera złoto. Ciepłe i jasne złote dodatki odzwierciedlają ich osobowość i niejednokrotnie podkreślają najlepsze cechy sangwiników.

Kamienie. Różnorodne kamienie szlachetne i półszlachetne będą pasować do sangwinika. Biżuteria z kamieniami jest przydatna dla tych osób, ponieważ pozwala im gromadzić energię i kumulować ją, a nie trwonić na wiele rzeczy w świecie zewnętrznym, co tak często towarzyszy osobom sangwinicznym. Częściej wybierają jasne, dobrze wybarwione minerały o ciepłych odcieniach. Ale nie przejdą też obojętnie obok czystego diamentu. Ozdoby inkrustowane tymi minerałami mogą być dla nich wskazane:

 • Ametyst;
 • turkusowy;
 • diament;
 • hematyt;
 • granat;
 • jadeit;
 • perła;
 • szmaragd;
 • kwarc;
 • koral;
 • labradoryt;
 • lapis lazuli;
 • jadeit;
 • szafir;
 • karneol;
 • sodalit;
 • topaz;
 • turmalin;
 • chryzolit;
 • cytryn;
 • bursztyn.

Uwaga: niektórzy bioenergetycy twierdzą, że ekspresyjni optymiści najlepiej ozdabiać się kamieniami w odcieniach żółci i pomarańczy, ponieważ odzwierciedlają one wewnętrzny świat ludzi sangwinicznych. Inni uważają, że ciepłe kolory jeszcze bardziej rozpraszają i tak już niezaangażowaną uwagę tych ekstrawertyków, dlatego wolą polecać chłodne odcienie bieli, błękitu, niebieskiego. Jaka może być rada? Poeksperymentuj, posłuchaj siebie i przyjrzyj się sytuacji: czasami mamy prawo być niepoważni, a czasami wiele zależy od naszego skupienia. Spróbuj - to zależy od Ciebie, oczywiście.

Wybuchowy choleryk: biżuteria, która sprawi, że poczujesz się swobodnie

Wybuchowy i namiętny, choleryk przypomina wielu osobom fajerwerki: bardzo piękne, ale mogą być niebezpieczne. A jednak temperament choleryczny jest uznawany przez naukowców za jeden z najbardziej produktywnych i efektywnych.

Charakterystyka temperamentu

Energia, pasja, emocje - wydaje się, że w życiu choleryka nie ma ani chwili na odpoczynek. Drama queen - chodzi tylko o nich. Jako mecz, choleryczne płomienie z każdej wiadomości, działań i myśli. I biada ci, jeśli dasz się złapać na gorącym uczynku.

W rzeczywistości, główną cechą choleryk - trudności w kontrolowaniu własnych emocji. Aktywnie przeżywają - i nie mniej aktywnie demonstrują te uczucia innym. Jednocześnie choleryk jest człowiekiem bardzo pracowitym. Jest proaktywny, wykazuje dużą aktywność i ogólnie jest bardzo efektywny w nauce lub pracy. Wydaje się, że choleryk nawet nie potrzebuje kawy, aby utrzymać ton podczas nudnej pracy: jest tak mobilny, że radzi sobie z sytuacją i bez "dope". Choleryczne, przy okazji, często stają się szefowie: z powodu tej wydajności, a także z powodu ich uporu, a także z powodu dobrych cech przywódczych. Przedstawiciele tego temperamentu mają tendencję do trzymania wszystkiego pod kontrolą i zajmowania tylko pierwszego miejsca.

Przy okazji, ogień emocji choleryka ma tendencję do bardzo szybkiego gaśnięcia. Przedstawiciele więcej temperamentów jest trudne do zaakceptowania: choleryczny może prawie sam sprowokować konflikt, zdmuchnąć parę - i iść dalej, jak wszystko idzie. Jednak taki "pokojowy" stan z pewnością nie potrwa długo. Głównym problemem choleryka jest jego niezrównoważona natura. Ale nic nie jest niemożliwe: jeśli wiesz o tym, możesz spróbować to kontrolować.

Podstawowe zasady doboru biżuterii

Choleryk jest impulsywny, jego nastrój może się zmieniać sto razy w ciągu dnia. Oczywiście ma to również wpływ na wybór biżuterii. Może się zdarzyć, że luksusowy pierścionek koktajlowy, który zachwycił choleryka rano, bliżej kolacji może wydawać się krzykliwy i niestosowny. Tak więc główną radą przy wyborze biżuterii jest, aby spróbować zrobić to w spokojnej atmosferze, nie ulegając impulsom i wybrać biżuterię o bardziej stonowanym stylu. Prostota i elegancja biżuterii sprawia, że trudniej będzie Ci się rozczarować swoim wyborem.

Styl. Głównym problemem choleryka jest jego szybkie wyczerpanie emocjonalne. I jest to zrozumiałe: w rzeczywistości nie da się siedzieć cały czas na beczce prochu i jednocześnie medytować, powtarzając "spokój, tylko spokój"! Biżuteria powinna więc "oswoić" wybuchowy temperament, zharmonizować Cię i pozwolić na odrobinę odpoczynku od wulkanu namiętności.

Lakoniczny i powściągliwy nieodłącznym elementem stylu klasycznego, jak również najlepiej pasuje do choleryka. Chociaż możliwe są tu różne warianty: Cholerycy są typem ludzi, którzy chętnie wymieniają skromne "dzienne" poussettes na "wieczorowe" kolczyki lub żyrandole. Więc być może najlepszą radą jest, aby spróbować wypełnić swoją szkatułkę z biżuterią z tak wielu różnych klejnotów, jak to możliwe, tak, że można znaleźć dokładnie odpowiedni dodatek dla konkretnego nastroju. Biżuteria w eleganckim stylu jest złotym standardem i osoba choleryczna nigdy się nie pomyli, trzymając się jej.

Metale. Jeśli chodzi o metal, eksperci nie mają tu jednoznacznych zaleceń. Może to być zarówno złoto jak i srebro. Doskonały garnitur choleryczny nietypowych odmian metalu, takich jak cytrynowe lub białe złoto, czy matowe srebro.

Kamienie. Ozdoby z różnymi kamieniami są bardzo odpowiednie dla choleryka. Z jednej strony "uziemiają" go, trzymając w ryzach jego wybuchowy charakter. A z drugiej strony, łagodne odcienie i klasyczne fasony pomogą zachować właśnie tę neutralność (ale nie bezosobowość!), która jest tak ważna dla przedstawicieli tego temperamentu. Pamiętaj jednak: styl inkrustacji nie powinien być zbyt krzykliwy. Bardziej neutralne inkrustacje stwarzają większe prawdopodobieństwo, że będziesz cieszyć się swoim nowym elementem biżuterii przez bardzo długi czas. Najpopularniejsze kamienie do inkrustacji to:

 • diament;
 • ametyst;
 • turkusowy;
 • diament;
 • granat;
 • jadeit;
 • perła;
 • szmaragd;
 • kwarc;
 • labradoryt;
 • lapis lazuli;
 • kamień księżycowy;
 • morion;
 • opal;
 • przezroczysty cyrkon;
 • rubin;
 • szafir;
 • rogalika;
 • topaz;
 • turmalin;
 • chryzolit;
 • czarny jaspis;
 • czarny agat;
 • sherl.

Jak to zwykle bywa w przypadku tak nieprecyzyjnej nauki, eksperci mogą dać Ci całkowicie sprzeczne zalecenia. I jak zwykle, w tym przypadku, lepiej słuchać siebie. Pamiętaj tylko: im jaśniejszy, bardziej intensywny kolor kamienia (nawet czerwony, który pasuje do temperamentu choleryka!), tym większe prawdopodobieństwo, że zwiększy on Twoją energię. Więc jeśli jesteś w spokojnym nastroju i stanie umysłu, jasne kamienie będą działać świetnie dla Ciebie. W przeciwnym razie, lepiej wybrać delikatniejsze odcienie.

Zrównoważony flegmatyk: niektórzy ludzie potrzebują trochę więcej ciepła

Najbardziej stabilne i zrównoważone w palecie temperamentów, flegmatycy są wyjątkowymi ludźmi. Ich cierpliwości i wytrwałości można im tylko pozazdrościć.

Charakterystyka temperamentu

Flegmatyczna dziewczyna jest tak samo spokojna, powściągliwa, niespieszna. W czasie, gdy choleryczny mecz może rozpocząć i zakończyć konflikt - błyskać i zanikać - powolny flegmatyk ledwie zdąży mrugnąć okiem. Głównie dlatego, że nie rozumie tej fontanny emocji: fontanny ani przyczyny, która ją wywołała.

Flegmatycy - bardzo wytrwali i pracowici ludzie. I często podbijają zawody, które przedstawiciele innych temperamentów uważają za zbyt trudne lub zbyt nudne. Zrelaksowany flegmatyk będzie robił wszystko dokładnie i starannie, a brak szczęścia nie wybije go z formy. Są to osoby najbardziej odpowiedzialne i godne zaufania. Nie muszą, jak to często bywa u choleryków, działać w przypływie chwili, ulegając drugiemu impulsowi. Przemyślą każdy krok i dlatego można na nich spokojnie polegać.

Oczywiście, nieznani ludzie flegmatycy wydają się zupełnie nieemocjonalni. Ale jest to dalekie od prawdy. Po prostu są bardzo zamknięte, mają doskonałe umiejętności samokontroli, przeżywają wszystkie emocje wewnątrz siebie i nie są skłonne do zrzucania swoich osobistych smutków i radości na forum publicznym.

Jedną z cech tego temperamentu jest ich wyraźny sceptycyzm. To konserwatyści, którzy niezbyt chętnie przyjmują nowości, cenią swoją strefę komfortu i nie mają najmniejszej ochoty się z niej wydostać. To czyni je trudnymi i nie zawsze przyjemnymi towarzyszami. Ale w tym samym czasie, gdy związek jest zbudowany i serce flegmatyczny otworzyć się na Ciebie, ostrożny i delikatny stosunek do przyjaciół lub rodziny jest gwarantowana. Tacy ludzie są bardzo mało niech w ich osobistej przestrzeni, a na pewno, jeśli przyjaźń i miłość - to mocno i wiernie.

Podstawowe zasady doboru biżuterii

Tak niezwykłe, jak to może brzmieć, główną rzeczą dla flegmatyka - te same biżuteria mieć i nosić. Schludny, zwięzły, klasyczny styl stworzony właśnie dla flegmatyków. Małe pusety, smukłe pierścionki, skromne wisiorki - wszystko to jest nie tylko piękne, ale i praktyczne, że dla dziewczyn flegmatycznych - nie bez znaczenia parametr.

Styl. Z reguły flegmatyk, którego biżuteria nie obfituje w różnorodność, może pochwalić się niewielką i bardzo dyskretną kolekcją biżuterii. Wyjaśnia się to prosto: ci ludzie nie lubią zwracać na siebie uwagi, a zatem, aby zaspokoić swoją potrzebę ozdoby, wystarczy im para pierścionków i dyskretne kolczyki. Ich biżuteria jest zazwyczaj schludna, minimalistyczna, niedopowiedziana, prosta w konstrukcji i niewielkich rozmiarów. Główne ryzyko polega na tym, aby uniknąć nudnej biżuteryjnej garderoby. Główną wskazówką jest, aby spróbować i pozwolić sobie na jeden lub dwa kawałki uderzające biżuterii.

Oczywiście nie powinieneś kupować ultramodnego pierścionka koktajlowego z jasnym, fantazyjnie oszlifowanym kamieniem, jeśli sprawia Ci to dyskomfort. Ale przynajmniej jeden modny detal (najlepiej duży, widoczny) nie zaszkodzi. Niech to będzie szeroki, oszroniony pierścień. Albo kolczyki w kształcie koła o geometrycznym kształcie. Frywolny wisiorek na łańcuszku. Dwie lub trzy cienkie bransoletki. Żadna z tych rzeczy nie brzmi jak przesadna biżuteria, przyznaj to. Po prostu dodaj jedną odważną nutę do swojego wyglądu.

Metale. Także tutaj jest wiele miejsca na eksperymenty. Możesz zdecydować się na złotą lub srebrną biżuterię w różnych kolorach i fakturach. Nietypowy rodzaj metalu może stanowić akcent, którego potrzebujesz w swoim wizerunku. Powiedzmy, czernione srebro lub biżuteria z żółtego złota. Dobrze sprawdza się również matowa i postarzana biżuteria vintage.

Kamienie. Szlachetne minerały w biżuterii są koniecznością dla skromnego i nieśpiesznego flegmatyka. Dodadzą one właśnie tej radości, o której zawsze mówimy, a jednocześnie nie sprawią, że Twoja biżuteria będzie zbyt krzykliwa - tak, że nie będziesz czuła się komfortowo nosząc ją. Jeśli się na to zdecydujesz, lepiej będzie Ci z jasnymi, dobrze zabarwionymi kamieniami. Niech fason będzie prosty, rozmiar nie za duży, ale efekt i bogactwo koloru stworzy równowagę jasności i elegancji. Nie przepadasz za jasnymi kamieniami? Następnie wyróżnij swoją biżuterię czymś innym. Możesz wybrać minerały dla flegmatyków zgodnie z Twoimi upodobaniami:

 • ametyst;
 • beryl;
 • turkusowy;
 • diament;
 • bull's-eye;
 • granat;
 • dravit;
 • perła;
 • szmaragd;
 • koral;
 • kocie oko;
 • czerwony turmalin;
 • lapis lazuli;
 • rubin;
 • szafir;
 • karneol;
 • oko sokoła;
 • oko tygrysa;
 • chryzolit;
 • cytryn;
 • sherl;
 • bursztyn.

Bioenergetycy odradzają flegmatykom noszenie przezroczystych kamieni lub minerałów o pastelowych odcieniach. Uważa się, że takie "rozcieńczone" kolory nie wyregulują flegmatycznego temperamentu, a raczej zabiorą mu witalność i energię. Aktywne kamienie działają również jako rodzaj koktajlu: mogą dodać trochę rozpędu do Twojego dnia.

Wrażliwa melancholiczka: coraz bardziej cudowna

Marzycielski i wrażliwy, kruchy i twórczy - melancholik to uroczy typ temperamentu.

Charakterystyka temperamentu

Delikatne dusze, melancholijne - liderzy wrażliwości i podatności na zranienie wszystkich czterech temperamentów. Żyją według zasady "obrazić poetę może każdy". Porównanie z poetą nie jest przypadkowe, bo wrażliwi melancholicy lepiej niż przedstawiciele innych temperamentów rozumieją sztukę, a nawet sami tworzą obiekty sztuki.

Są to osobowości marzycielskie. Czasem wydaje się, że melancholik nie dba o świat realny, że szuka świata w sobie i tam chce żyć. Po części jest to prawda: wrażliwych melancholików często boli nasz świat i uciekają od niego w marzeniach. Najważniejsze są dla nich ich własne doświadczenia, wrażenia, emocje. Świat wokół nich (a czasem i ludzie wokół nich) jest raczej drugorzędny.

Ludzie ci są często samotnikami z natury, gdyż w tym przypadku szansa na bycie obrażonym dąży do zera. Stąd nieśmiałość melancholików, ich skromność, wybór oglądania ulubionego filmu zamiast chodzenia na dyskoteki i imprezowania. Niestety, ci ludzie często nie doceniają samych siebie. Inteligentne i piękne, głębokie i subtelne, nie widzą tego w sobie i są niespokojne o wszystko. Melancholicy to najwięksi introwertycy. Często jednak sami cierpią z tego powodu. Oni po prostu nie wiedzą, jak żyć inaczej.

Jeśli wybrać z całej palety temperamentów ludzi, którzy są tak blisko serca każdego wydarzenia - to z pewnością jest to melancholia. Mała rzecz, szczegół, na który sangwinik lub flegmatyk nie zwróciłby uwagi, dla melancholika jest często przyczyną smutku, zmartwień i niepokoju. Ta niezdolność do utrzymania ciosu, łatwo znokautowany - z pewnością jakość, która powoduje cierpienie i melancholik i jego bliskich. Że osoby melancholijne mają najcięższą depresję, najtrudniej znoszą stres i kategorycznie nie są w stanie się z nich wydostać. Próba zapanowania nad sobą i nie dopuszczenia do popadnięcia w rozpacz jest dobrym sposobem na zmianę sytuacji.

Podstawy jubilerstwa

Melancholicy zdają się intuicyjnie wiedzieć, jaką biżuterię powinni wybrać. I robią to niemal bezbłędnie. Twórcze zacięcie pozwala im prezentować się w oryginalnej biżuterii, prawdziwych arcydziełach. Antykwariaty pełne są melancholijnych kupujących, a zabytkowe przedmioty mogą być prawdziwie docenione tylko przez nich. W nowoczesnej biżuterii cenią sobie kobiecość i prostotę, a jeśli luksus, to elegancję i wyrafinowanie. Szlachetna biżuteria to prawdziwa inwestycja dla melancholijnych kobiet.

Styl. Elegancja i prostota, szlachetność i wytworność - to główne cechy stylu biżuterii dla melancholików. Biżuteria dodatki powinny być jednocześnie bardzo proste i niedopowiedziane, zwięzłe, ale jednocześnie mieć jasny szczegół, oczywisty akcent. Wybieraj biżuterię o niestandardowych kształtach, sprawdzą się masywne dodatki wykonane z połączenia kilku metali lub posiadające różne inkrustacje. Gładkie kształty, nawet te nieregularne, sprawdzą się w tym przypadku doskonale: łukowate, "faliste" dekoracje będą pasować do Ciebie najlepiej. Można też przyjrzeć się "frywolnym" stylistycznie elementom florystycznym lub animalistycznym.

Metale. Dla marzycielskich i delikatnych wśród nas, srebro jest najlepszym wyborem. Nie tylko kolor metalu, ale także jego energia. Srebrna biżuteria najlepiej pasuje do zmysłowego i wrażliwego temperamentu melancholika. Można również wybrać białe złoto i platynę, które swoim wyglądem przypominają srebro. Zaskakująco, ulubione elementy biżuterii zdają się łączyć z melancholijną dziewczyną i stają się przedłużeniem jej osobowości. Dlatego zbyt dużo błyszczącego złota może im się wydać wulgarne i krzykliwe.

Kamienie. Inkrustowanie biżuterii szlachetnymi wkładkami to dobry sposób na to, by coś zaznaczyć, by poczuć się pewniej (przynajmniej dla siebie, ale bądź pewny w oczach innych też), by pokolorować świat wokół siebie kolorami. Głównym zadaniem minerałów jest dodanie energii melancholikowi, ochrona go przed zmartwieniami, które zżerają go od środka. Najlepiej sprawdzają się tu kamienie o jasnych barwach. Jeśli jednak czujesz się nieswojo, spróbuj podkreślić swoją delikatność i mistycyzm za pomocą klejnotów o stonowanych kolorach. Najlepszym wyborem są:

 • Awenturyn;
 • diament
 • ametyst;
 • biały opal;
 • diament;
 • heliodorus;
 • kryształ skalny;
 • granat;
 • jadeit;
 • perła;
 • zielony jaspis;
 • szmaragd;
 • kocie oko;
 • kamień księżycowy;
 • malachit;
 • kwarc mleczny;
 • jadeit;
 • oliwin;
 • onyks;
 • przezroczysty cyrkon;
 • rubin;
 • szafir;
 • selenit;
 • karneol;
 • topaz;
 • chryzolit;
 • spinel;
 • bursztyn.

Melancholik, którego biżuteria często inkrustowana jest minerałami, ceni sobie przede wszystkim wymianę energii z kamieniami szlachetnymi. Dla osoby o raczej słabej energii wybór kamieni jest nie tylko kwestią osobistych preferencji czy przyzwyczajenia, ale także sposobem na poprawienie stanu zdrowia. Dlatego uważa się, że kamień o głębokiej czerwono-pomarańczowej barwie lepiej wybierać w sytuacjach, gdy potrzebna jest maksymalna wydajność i energia. Pomogą Ci one również, gdy musisz przebywać przez dłuższy czas w miejscach publicznych lub gdy musisz przyjąć gości. Dla zwiększenia produktywności we wszystkich obszarach, białe i zielone minerały będą dobrze pasować. Cóż, aby aktywować energię życiową, jeśli musisz zrobić wiele rzeczy w krótkim czasie, żółte kamienie mogą cię uratować.

Jak widać, dobór biżuterii do temperamentu to nauka, która uwzględnia wiele czynników. Nie chodzi tylko o to, by dobierać dodatki do biżuterii zgodnie z zasadami. Co ważniejsze, twój temperament definiuje ciebie, twój temperament - to ty. Dlatego dobór biżuterii uwzględniający Twoje cechy psycho-emocjonalne będzie jak najbardziej trafny. I nie ma tu sztywności: w ramach swojego typu temperamentu możesz wybrać zupełnie inną biżuterię, która będzie pasować do osób w różnym wieku, o różnym stylu i typie urody. Dopasowanie biżuterii do swojego temperamentu to tylko rama. I możesz go dowolnie wypełnić ulubionymi dodatkami biżuteryjnymi.