Najnowsze artykuły

Trendy w biżuterii na lato 2022 r.

W 2022 roku wszystko wydaje się być modne! Na wybiegu style są jednocześnie inspirowane latami 50-tymi, 70-tymi, 80-tymi, 90-tymi i retro-futuryzmem Y2K...

Czytaj Więcej

Jak nosić i dobierać złote bransoletki

Jak kupować i nosić bransoletki z sukcesem

Bransoletki od zawsze zdobiły kobiecą rękę. Półki sklepowe są pełne różnorodności tych akcesoriów. Ponieważ wyobraźnia jubilerów nie zna granic, tworzą oni różne modele z kamieniami i bez, z zegarkami, smukłe, masywne, z metalu szlachetnego. Oprócz wielu prezentowanych modeli, niewątpliwie największą popularnością cieszą się bransoletki wykonane ze złota.

Jak nosić złote bransoletki?

Istnieje kilka zasad:

 1. Bransoletka jest zazwyczaj noszona na prawej ręce dla osób praworęcznych i na lewej ręce dla osób leworęcznych. Ponieważ przeciwna ręka jest zwykle noszona z zegarkiem.
 2. Połączenie na tej samej ręce jest możliwe, jeśli te akcesoria są w tym samym stylu lub podobne w projektowaniu.
 3. Nie noś wielu bransoletek na tej samej ręce, zwłaszcza o różnym stylu. To wygląda niechlujnie.
 4. Nie należy łączyć złotej bransoletki z biżuterią wykonaną z innych metali. Wyjątek stanowiłyby akcesoria z białego złota.
 5. Szlachetna bransoleta traci swoją szlachetność w połączeniu z kostiumową biżuterią.
 6. Nie należy nosić masywnego pierścionka na ręce z bransoletką. Takiej biżuterii nie trzeba uzupełniać.
 7. Można łączyć biżuterię z ubraniami z długim rękawem, ale warto pamiętać, że koronka czy falbany będą pełniły rolę zbędnej biżuterii. Z kolei z klasycznymi rękawami będzie wyglądać idealnie.

Pamiętaj, że aby Twój produkt jak najdłużej cieszył oko, konieczne jest przestrzeganie kilku zaleceń. Zdejmij bransoletkę, gdy idziesz pod prysznic, na basen, do sauny, na siłownię, podczas sprzątania i pracy fizycznej. Ponieważ narażenie na wilgoć, chemikalia i obciążenia mechaniczne może powodować odbarwienia i zarysowania. Jeśli jesteś w takiej sytuacji, możesz zlecić czyszczenie biżuterii specjalnym środkiem na bazie alkoholu lub poprosić o pomoc jubilera. Bransoletki powinny być przechowywane w specjalnych pudełkach, ponieważ ogniwa mogą się zaplątać, połamać i porysować.

Jak wybrać złotą bransoletkę?

Aby zapewnić, że akcesorium wyglądał pięknie na dłoni, należy wziąć pod uwagę kilka czynników:

 1. Wielkość. Można ją określić za pomocą taśmy mierniczej. Konieczne jest owinięcie go wokół nadgarstka i dodanie 1 cm. Warto zwrócić uwagę, że istnieją modele z dodatkowymi łącznikami, dzięki którym dekoracja może zmieniać swój rozmiar.
 2. Rozmiar dłoni. Małe, smukłe bransoletki będą wyglądały bardzo harmonijnie na małych dłoniach. Jeśli chcesz zmniejszyć szerokość nadgarstka, używaj szerokich produktów.
 3. Projekt. Przy zakupie bransoletki należy wziąć pod uwagę swój styl i cel noszenia produktu. Jeśli bransoletka jest noszona na co dzień, wybierz klasyczny model o prostym splocie. Na specjalne okazje, takie jak suknie wieczorowe, wybierz złotą bransoletkę z kamieniami lub wygrawerowanymi wzorami.
 4. Magiczne kamienie. Jeśli jesteś przyzwyczajona do noszenia biżuterii ze znaczeniem, zdecyduj się na inkrustowaną złotą bransoletkę. Możesz wybrać akcesorium z kamieniami szlachetnymi w oparciu o swój znak zodiaku lub magiczne właściwości minerałów.

Niezależnie od tego, która z tych zasad ma zastosowanie do wybranej przez Ciebie bransoletki, pamiętaj, że nie może być ona zbyt ciasna ani wyślizgiwać się z ręki.